Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kadın » Maskelerin püf noktaları | 26 Kasım 2016 Cumartesi 22:14

Maskelerin püf noktaları

Bazı meyve püreleri çok akışkan olabilir. Bu konuda en büyük yardımcınız yulaf olmalı. Maskenize yulaf eklerseniz, maskenize hacim kazandırmış olursunuz...

Evde yapılan maskeler hem kimyasal içermez hem de cildi güzelleştirmenin en kolay yoludur. Ancak onları hazırlarken dikkatli olmak gerekir. Örneğin, eski bir elbise kullanın. Çünkü her meyvenin lekesi üzerinizden çıkmaz. Bazı meyve püreleri çok akışkan olabilir. Bu konuda en büyük yardımcınız yulaf olmalı. Maskenize yulaf eklerseniz, maskenize hacim kazandırmış olursunuz. Ayrıca maskelerinize bal mutlaka ekleyin. Çünkü bal çok iyi bir nemlendiricidir. Ayrıca limon suyu da maskelerinizin içine eklenecek ürünlerden. Limon suyu bakterileri öldürür, lekeleri azaltır, aknelerle savaşır. Yoğurt da maskelere eklenebilecek gıdalardan.

Aşırı yağı giderir, cildi güneşin zararlı etkilerinden korur, cildi pürüzsüzleştirir. Süt de cilt dostudur. Çok iyi bir cilt temizleyicisidir, nemlendirici bir ajandır, cildin elastikiyetini artırır, gençleştirir... Yeşil çay da yardımcı maddelerinizden biri olur, yeşil çay cildi gençleştirir. Meyvelerle yaptığınız yüz maskelerinde meyvelerin çürük veya bayatlamış olamamasına dikkat edin.

Çürük meyveler cildin mikrop kapmasına sebep olabilir. Ham meyvelerde vitamin açısından çok zengin olmayacağı için, maske yapımında olgun meyveleri tercih edin.  Göz kenarlarındaki cilt çok hassas olduğu için, göz çevrenize maske uygulamayın. Ev yapımı yüz maskeleri güzellik merkezlerinde yapılan yüz maskelerinden daha doğal olması sebebiyle çok sık yapılabilir. Hem paranız cebinizde kalacak hem de en doğal maskeleri yüzünüze uygulamış olacaksınız. Şimdi sizlere evde yapabileceğiniz birkaç maske tarifini paylaşmak istiyorum.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK