Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Magazin ve Sanat Dünyası Haziran'da 'Gezi Parkı' ile Anıldı | 03 Temmuz 2013 Carşamba 20:25

Magazin ve Sanat Dünyası Haziran'da 'Gezi Parkı' ile Anıldı

Magazin ve sanat dünyasının, Haziran ayında medyada en fazla konuşulan medyatik isimleri belli oldu.

Magazin ve sanat dünyasının, Haziran ayında medyada en fazla konuşulan medyatik isimleri belli oldu. Medya Takip Merkezi'nin (MTM) hazırladığı rapora göre, sanat ve ünlüler camiası bu ay Gezi Parkı olaylarıyla ilgili gündeme gelirken, BaşbakanRecep Tayyip Erdoğan ile görüşen heyette yer alan Necati Şaşmaz ile Hülya Avşarve Muhteşem Yüzyıl dizisinden ayrılan Meryem Uzerli, en çok konuşulanlar arasında ilk sıraları paylaştı.

Medya Takip Merkezi'nin araştırmasına göre, magazin dünyasının medyada en fazla yer alan ünlüsü Necati Şaşmaz oldu. Gezi Parkı eylemleriyle ilgili Başbakan Erdoğanile görüşen heyette yer alan Şaşmaz, bu görüşme sonrasında basına verdiği demeçle medyada geniş şekilde yer buldu. Yaptığı basın açıklamasıyla eleştirilere konu olan oyuncu, bir önceki aya oranla yüzde 95 artışla, toplam 4 bin 891 haberve yazı ile gündeme geldi.

Başbakan Erdoğan ile Gezi Parkı olayları hakkında görüşen ünlülerden bir diğeri olan Hülya Avşar, ay boyunca medyanın en fazla söz ettiği ikinci ünlü isim oldu. Mayıs ayına göre haberlerini yüzde 71 oranında arttıran Avşar, Başbakan ile yaptığı görüşmeyle gündemde sıklıkla yer aldı. Hülya Avşar, ay boyunca medyaya 3 bin 741haber ve yazı ile yansıdı.

MTM'nin aynı araştırmasına göre, Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Hürrem Sultan rolü ile ünlenen Meryem Uzerli, Haziran ayında en çok konuşulan diğer medyatik isim oldu. Tükenmişlik sendromuna girmesi gerekçesiyle tedavi için Almanya'ya giden Uzerli'nin diziden tamamen ayrılması, medyaya konu olan haberlerinin başında yer aldı. Bir önceki aya oranla haberlerde yüzde 4 daha fazla konuşulan yıldız oyuncu, 3 bin 564 haber ve yazıda yer buldu.

Haziran ayında medyada en çok ses getiren dördüncü ünlü Halit Ergenç oldu. Muhteşem Yüzyıl'daki Sultan Süleyman rolüyle tanınan oyuncu, Gezi Parkıeylemcilerine destek vermesi ve olaylarla ilgili Başbakan Erdoğan ile görüşen heyette yer almasıyla medyada adından söz ettirdi. Mayıs ayına göre haberlerini yüzde 242 arttıran oyuncu, toplam 3 bin 282 habere konu edildi.

Ay boyunca medyanın en sık konuştuğu ünlülerden bir diğeri ise İbrahim Tatlıses idi.Şanlıurfa Belediyesi tarafından açılan İbrahim Tatlıses Müzik Müzesi ile medyada geniş yer bulan sanatçı, müzeye mumdan heykelinin yerleştirilmesiyle de haberlere konu oldu. Haziran ayında 2 bin 796 haber ve yazıda yer bulan Tatlıses, bir önceki aya göre medyada yüzde 59 daha fazla konuşuldu.

Bu arada, diğer ünlü isimlerden Levent Kırca 2 bin 612, Mehmet Ali Alabora 2 bin 468, Ajda Pekkan 2 bin 161, Kıvanç Tatlıtuğ 2 bin 26 ve Acun Ilıcalı bin 869 haberve yazıda yer buldu. 


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK