Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Erkek » Libidonuzu uçuran yiyecekler | 14 Ekim 2014 Salı 22:28

Libidonuzu uçuran yiyecekler

Seksin daha uzun sürmesini istiyorsan maraton başlamadan önce hazırlıklı olmalısın. Büyük bir muz yatakta dayanıklılığını sağlamak için mükemmel bir besin. Muz içinde B Vitamini barındırır. B Vitamini ise karbonhidratları enerjiye çevirmek için gereklidir. Aynı zamanda testosteron gibi hormonların üretilmesine yardım ettiği de düşünülüyor. “İşe koyulmadan birkaç saat önce bir tane muz yemeyi deneyebilirsin” diyor Pleasure’ın yazarı Hilda Hutcherson.

Önce erkek arkadaşına biraz kereviz sapı hazırla. Bir süre sonra The Departed filmindeki Leonardo DiCaprio’dan daha dayanılmaz görünmeye başlayacaktır. Çiğ kerevizin içinde erkeklik hormonu androsteron bulunuyor. Passion Power’ın yazarı Doktor Ava Cadell’a göre bu hormon karşı cinsi etkiliyor. Yani kadınlarda çekiciliği tetikliyor. Birkaç ısırıktan sonra erkek arkadaşının ter bezleri androsteron salgılamaya başlayacaktır. Eğer o sırada etrafta dolaşmak sana garip gelmeye başlarsa, kereviz sapından sen de birkaç ısırık alabilirsin. Androsteron kadınlarda da ruh halini yükseltici bir etki yaratır (Journal of Fertility and Sterility). Ancak bu arada erkek arkadaşın kereviz sevmeyebilir. Çözümü: Yemeğine bir parça yer mantarı rendele. Yer mantarı da androsteronu yükseltir. Zaten bu yüzdendir ki dişi domuzlar yeri 30 cm kazarak toprağın altındaki değerli mantarları arar!

 

Siyah çikolata

İtalya’da son yapılan bir çalışmaya göre her gün çikolata yediğini belirten kadınların temel düşüncesi daha tatminkâr bir cinsel hayatlarının olduğudur. Tesadüf olabilir mi? Bizce hiç değil. Dr. Hutcherson’un da belirttiği gibi çikolatanın hammaddesinin içinde rahatlatıcı, sarhoş etkisi yaratan ve insana haz veren kimyasallar bulunuyor. Diğer tatlılar gibi çikolata da iyi hissetmeyi sağlayan endorfini tetikliyor. Aynı zamanda az bir miktar sıkıntıyı bastıran triptofan, vücuttaki kafeini harekete geçirip, duyguları uyandıran anandamid ve teobromin sağlıyor. Akşam yemeğinden sonra birkaç kare çikolata yemek stresini alarak, rahatlatıcı etki yaratır. Ama eğer kendini müthiş hissetmek istiyorsan büyük bir parça yemen gerekebilir.

Keten tohumu

Günde sadece bir yemek kaşığı keten tohumu testosteronu (Why We Love’un yazarı ve Women’s Health Danışmanı Doktor Helen Fisher’a göre libidoyu doğrudan en çok arttıran kimyasal) yükseltir. Cinsel güdüleri arttırmasının yanı sıra bu fındık tadına benzer tohumlar, içinde cinsel hormonların yapıtaşları olan yağ asitlerini (omega-3 ve omega-6) barındırır. Dr. Hutcherson “Eğer vücudunda yeteri kadar yağ asidi yoksa hormon değerlerin, dolayısıyla da cinsel isteğin düşer” diyor. Keten tohumu yağı, balıktan iki kat fazla omega asidi içeriyor. Günde sadece iki yemek kaşığı tohum da günlük vitamin ve mineral ihtiyacının % 40’ını karşılar. Kısaca motoru ateşlemek istiyorsan ya günde bir çay kaşığı keten tohumu yağı yutmalısın ya da her gün salatana veya kahvaltıda mısır gevreğinin üzerine bir yemek kaşığı serpmelisin. Önemli bir not düşmek gerekirse tohum da yağ da çabuk bozulabileceğinden ya ışık geçirmez bir şişede ya da vakumlu poşetlerde tutmalısın. Böylece rafta daha uzun süre saklayabilirsin. Eğer keten tohumunun tadını beğenmezsen yerine ceviz de deneyebilirsin

Bal

Yeni evli çiftlerin ilk kaçamaklarının adının balayı olmasına şaşmamak gerek. Bu yapış yapış tatlandırıcı içindeki karbonhidratlar sayesinde hem bedene ani enerji hem de çalışan kaslara yakıt sağlar. “B Vitamini bakımından zengin olması, testosteron üretimi için faydalıdır. Bir diğer önemi ise içeriğinde bor minerali olması; metabolizma hızının artmasına yardımcı olur. Ayrıca östrojeni de kullanarak kan akışını hızlandırır. Bu da tahrik olabilmek için önemlidir” diyor Doktor Hutcherson.


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
ÖNCEKİ HABER
SONRAKİ HABER
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK