Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kültür-Sanat » Klasik heykellere modern kıyafetler | 24 Haziran 2013 Pazartesi 17:47

Klasik heykellere modern kıyafetler

Louvre Müzesi’ndeki Rönesans dönemi heykellerini günümüz trendleriyle giydiren Caillard ve Persani, amaçlarının ‘toplum yapısındaki değişim’ olduğunu açıkladı

Ardından Alexis Persani bu kareleri photoshop yardımıyla, kıyafetlerle birleştirdi. İkili yaptıkları bu seride, modern ve klasik kültürü birleştirerek toplum yapısının ne denli değiştiğinin altını çizmeyi hedefliyor. Sanatçıların serisinde kot gömlek giyen Hz. İsa heykeli ya da tabletten sanat eseri bakan Blaise Pascal fotoğrafları yer alıyor. Leo Caillard “Street Stone” serisi hakkında, “Bazı kişiler bu durumdan hiç hoşlanmadı. Çünkü tarihi baş yapıtlara eklemeler yapılması hoşlarına gitmedi. Onları anlıyorum. Zaten yapmaya çalıştığım şey de bu tarihi eserlerin algılanışını değiştirmek” dedi.

Eserler sergilenecek
Çoğunlukla iyi tepkiler aldığını belirten Caillard, “İnsanlara çok eğlenceli geldi ama ifade ettiği anlamı daha çok beğendiler. Yani insanların daha önceden de şimdiki gibi oldukları algısını. Bir sanatçılar için bazen provokatif olmanın önemli olduğuna inanıyorum, bir de iyi bir mizah duygusuna sahip olmanın” diye konuşuyor.
Caillard, bu seriyi yaratma fikrinin kaynağının Louvre Müzesi olduğunu söylüyor. Bir gün müzeyi gezerken aklına bu fikrin geldiğini anlatan sanatçı “Louvre Müzesi’nde Yunan heykellerinin olduğu bölümü dolaşıyordum ve aklıma onları giydirmenin ne kadar eğlenceli, ilginç olabileceği geldi” diye ekliyor.


Kaynak: Magazind.net

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK