Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Tatil » Kaş'ta ne yapılır? Neden Kaş'a tatile gitmeli? | 21 Temmuz 2014 Pazartesi 20:55

Kaş'ta ne yapılır? Neden Kaş'a tatile gitmeli?

Gazetevatan yazarlarından Burak Kılıç, tatilden döner dönmez gözlemlerini anlatan bir yazı kaleme aldı. İşte Kılıç'ın o yazısı;

Tatilden yeni döndüm ve tabii yine tatil gözlemlerimi yazacağım. İlk bölüm Fethiye Ölüdeniz ile ilgiliydi. Bu kez de Kaş ve Meis.
 
Bundan uzun yıllar önce Kaş’a bir arkadaşımın üstelemesi ile gelmiştim. O zamanlar oyunculukla uzaktan yakından ilgisi olmayan İlker Kaleli ikna etmişti. İlker uzun yıllar yaz aylarını Kaş’ta geçiriyordu. Dalış dersleri veren bir grupta hem çalışıp, hem de tatil yaparak. Bana, “Bodrum’u unutacaksın. Buranın bağımlısı olacaksın” dediğinde, inanmamıştım. Mavi Bar’ın önünde yerde oturarak ilk onunla demlenmiştim.
 
Haklı çıktı. Buraya uğramadığım zaman, sanki kendimi dinlenmiş gibi hissetmiyorum. Herşeyini özlüyorum.
 
Kaş’ta kalmak için oteller bölgesinde, denizin dibinde olan otelleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Unutmayın, o otellerin sahilleri çılgın dalgalı oluyor. Zaten siz ister istemez ya yine Kaş’ın vazgeçilmezi ve bir klasiği olan Derya Beach’i ya da Kaş Camping’i tercih edeceksiniz.
Derya Beach bu yıl 49. senesini kutluyor. Patron Ali Bey ile, “Öyle bir kutlama yapalım ki, burada güzel  anıları olan herkes duysun, gelsin” muhabbeti falan yaptık. Pizzaları, hamburgerleri efsane. Tarık, Ramazan hepsi tek tek Kaş’ın kahramanları... Liman ağzına uğramadan, o sularda yüzmeden Kaş’a gitmiş sayılmazsınız. Rüya gibi. Ben Bilal’ın yerini seviyorum.  Orada karetta karettalar ile yan yana yüzmüşlüğüm var. Kekeva tekne turuna katılırsanız, ünü artık Türkiye’yi geçmiş o şeftalili dondurması yenilmeden dönülmez. Kaş’ın diğer kahramanları ise:  
 
*Kahvaltıyı otelde kaçıranlar için, “Bi Lokma”.             *Çarşıdaki 4 masası ile pideli köftelerinin bağımlısı olduğumuz ”Deli Köfte”... *Sahildeki “Mayor Alakart’ta, Bar Şefi Kürşat’tın hazırladığı kokteyllerden tatmadan olmaz. *Geceleri “Red Point’ta azabilirisiniz. “Eko” barda canlı müzik dinleyin. Bu aralar Birsen Tezer çıkıyor. Muhteşem bir sesi ve sahnesi var. Geçen yıllarda da Bülent Ortaçgil’i yakalamıştım. Unutulmazdı. Büyük Çakıl’da gündüz yüzme keyfi, gece de deniz üstüne kurulan masalarda ayağınıza serin sular çarparken, leziz balıkları afiyetle yiyeceksiniz.


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK