Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » KLASİK OTOMOBİLLER SOMA İÇİN YARIŞIYOR | 17 Mayıs 2014 Cumartesi 21:40

KLASİK OTOMOBİLLER SOMA İÇİN YARIŞIYOR

17. Batı Anadolu Klasik Otomobil Rallisi (West Anatolian Historic Rally) Kuşadası'nda başladı

17. Batı Anadolu Klasik Otomobil Rallisi (West Anatolian Historic Rally) Kuşadası'nda başladı. Bugün startı verilen ve iki gün sürecek olan 17. Batı Anadolu Klasik Otomobil Rallisi'nin geliri Soma'daki maden faciasında hayatları kaybeden madencilerin ailelerine verilecek.
Kuşadası-Söke-Torbalı- Selçuk etabında iki gün sürecek etkinliğe her biri adeta birer sanat eseri değerinde 50 klasik otomobil katılıyor. Shaia Hotels-Kuşadası Golf Spa&Resort sponsorluğunda gerçekleşen ralli, Kuşadası Golf&Spa Resort’tan start alırken, ödüller ise 18 Mayıs gecesi düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Büyük ilgi gören klasik otomobiller rallisine katılan araçlar arasında Mercedes, Ford, Buick, Chevrolet, Mercury, Plymouth, Cadillac, BMW, Alfa Romeo, Porshe, Citroen, WV, Rolls Royce markalı her biri adeta filmlerden, romanlardan, belgesellerden çıkmış otomobiller yer alıyor. Toplam 48 aracın katıldığı ve 2 gün sürecek rallide katılımcılar 440 kilometrelik parkurda mücadele ediyor.
24 yıldır faaliyet gösteren Klasik Otomobil Kulübü tarafından yapılan açıklamada, “Otomobillere, bilhassa döneminde belirli özelliklere sahip olan ve artık caddelerde pek rastlanamayan klasikleşmiş araçlara ilgi duyanları hedefliyoruz. Bunları korumak ve tekrar çalışır hale getirebilmek için uğraş gösteren ve bu doğrultuda fikir alışverişinde bulunmak isteyen insanların bir araya gelmelerini sağlamak istiyoruz" denildi. Kulüp, 2014 yılında da çeşitli etkinlikler düzenleyerek gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında ülke tanıtımına katkı sağlamayı sürdürecek. Kulübün üyeleri, otomotiv sektörünün önde gelen isimleri, klasik otomobil sahipleri, koleksiyoncular, müze sahiplerinden oluşuyor. Bunun yanı sıra var olan değerleri korumak amacını güden otomobil meraklıları da kulübe katılabiliyor. İster Anadol sahibi olsun, ister çok daha kıymetli bir aracı, hatta sıra klasik arabası olmayanlar ancak ilgi duyan herkes etkinliklere katılabiliyor.
GELİRİ SOMA’YA
Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Aydın Harezi, Soma faciasının tüm dünyanın canını yaktığını belirterek, "Daha önceleri planladığımız 17. Batı Anadolu Klasik Otomobil Rallisi'ni yaşanan bu facia sonrasında iptal etmeyi düşündük ancak iptal etmek yerine çok daha faydalı olabileceğine inandığımız bir sosyal sorumluluk kampanyasına dönüştürmeyi hedefledik. Bu rallide elde edeceğimiz tüm geliri Soma faciasında yaşamını kaybeden işçilerin çocuklarının eğitimi için harcamayı düşünüyoruz" dedi.


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK