Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kadın » İyi bir uyku için tavsiyeler | 25 Temmuz 2014 Cuma 18:24

İyi bir uyku için tavsiyeler

Ağustos ayı geldi çattı. Sıcaklar tavan yaptı. Sadece sıcaklar değil geceleri de yüksek nem insanları bunaltıyor, uykularımızı kaçırıyor. Yaz sıcaklarında iyi bir uyku için tavsiyeler...

Yaz sıcakklarında bunalan çoğu kişi yatağa çıplak giriyor. Genellikle çarşaf ve nevresimle direkt temas daha çok terleme yapar. Bol pamuklu ve hafif gecelik ya da pijamalar daha iyi sonuç verir. Nevresim takımlarını bir müddet buzdolabına sokup yatmadan önce sermek de uykuya dalana kadar serin bir seçenek olabilir.

Gün boyu çok sayıda kafeinli içecek içtiyseniz işiniz zor. Kafein sadece kahvede değil kolalı içeceklerde bulunur. Özellikle geceleri ferahlamak için içilen gazlı içecekler içindeki yüksek kafein oranı nedeniyle uykunuzu kaçırabilir.
Geceleri yatarken cep telefonları ve mobil cihazlarla vedalaşın. Bu tip oyuncaklar hem aklınızı kurcalar hem de sürekli sosyal medya bildirimleri nedeniyle kaliteli uyku uyumanızı engeller.

Evinizde klima yoksa cam açma işini çok iyi koordine etmeniz gerekir. Hem dışardan gelecek gürültü rahatsız etmesin hem de ev içinde en iyi esintiyi sağlayacak şekilde bir cam açma düzeni kurun.
İyi bir uyku için ne alkol ne de başka bir sıvı aramayın. Her sağlık önerisinde olduğu gibi uyku için de en yararlı sıvı yine su. Terleme, su ve tuz kaybına yol açtığı için serinlemek için bol su için. Yazın günlük tüketiminiz 2 litrenin altına inmesin.
Yaz sıcakklarında bunalan çoğu kişi yatağa çıplak giriyor. Genellikle çarşaf ve nevresimle direkt temas daha çok terleme yapar. Bol pamuklu ve hafif gecelik ya da pijamalar daha iyi sonuç verir. Nevresim takımlarını bir müddet buzdolabına sokup yatmadan önce sermek de uykuya dalana kadar serin bir seçenek olabilir
Aşırı sıcak ve nem nedeniyle uyku tutmazsa işiniz zor. Kalkıp ılık bir duş almanız iyi gelebilir. Bu duşu çok soğuk su ile almanız tavsiye edilmez.


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK