Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kültür-Sanat » Istancool Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali başlıyor | 24 Mayıs 2014 Cumartesi 03:34

Istancool Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali başlıyor

Festivalin uluslararası katılımcıları arasında Abel Ferrara, Tim Walker, Liya Kebede, Peter Beard ve Shirley Manson gibi isimler yer alıyor.
ISTANBUL’74’ün her yıl düzenlediği  Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası sanat ve kültür festivali ISTANCOOL, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve Vakko ana sponsorluğunda, dünyanın en etkin dergilerinden  W Magazine işbirliğiyle 13 - 15 Haziran tarihleri arasında gerçekleşiyor. Festivalin bu yılki uluslararası katılımcıları  arasında Amerikalı yönetmen ve senaryo yazarı Abel Ferrara; Vogue, W Magazine ve Love Magazine gibi dergilerde benzersiz çalışmaları bulunan dünyaca ünlü  fotoğrafçı Tim Walker, dünyanın en ünlü topmodellerinden ve Dünya Sağlık Örgütü Elçisi Liya Kebede,  Amerikalı fotoğrafçı, sanatçı ve yazar Peter Beard ve dünyaca ünlü Rock grubu Garbage’in solisti  Shirley Manson gibi isimler yer alıyor.
 
İlk kez düzenlendiği 2010 yılından bu yana, dünyanın önde gelen yaratıcı isimlerini İstanbullu sanatseverler ve Türk meslektaşlarıyla buluşturan İST. FESTİVAL’in üç güne yayılan programı, bu yıl da herkesin katılımına açık  ve ücretsiz gerçekleştirilecek.
 
Katılımcıları arasında, yazar, yönetmen, oyuncu, yapımcı, müzisyen, tasarımcı, sanatçı ve performans sanatçıları gibi farklı alanlardan isimlerin yer aldığı festivalin bu yılki teması, “Kültür ve Sanatta Kültürlerarası Diyaloglar”.  Bu tema kapsamında, farklı coğrafyalardan gelen, kendi kültürel mirasları ve kökenleriyle tüm dünyada tanınmayı başarmış önemli sanatçılar, İstanbul’da buluşuyor.  Festival programı içerisinde yer alacak münazara ve panellerde ise bu yıl, “Kültürel Mozaik” kavramı derinleştirilecek ve farklı coğrafya, dil ve kültürlerden uluslararası ve Türk sanatçılar, kökenlerinin özelliklerini koruyarak dünyayı nasıl etkilediklerini anlatacak

Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK