Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Moda » İTÜ Fashion Show Tasarım Yarışması yapıldı | 19 Haziran 2015 Cuma 14:15

İTÜ Fashion Show Tasarım Yarışması yapıldı

Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayii ile birlikte faaliyetlerini sürdürmekte olan İTÜ – FIT (Fashion Institute of Technology) Moda Tasarımı Programı, 2014-2015 akademik yılı sonunda 8. dönem mezunlarını verdi.

Her yıl Geleneksel olarak düzenlenen ve yeni mezunların tasarımlarının yarıştığı İTÜ FASHION SHOW, İTÜ Rektörlüğü’nün katkıları ve Banu Noyan'ın koreografisiyle gerçekleşti. 


Divan İstanbul Otel'de yapılan yarışmanın sunuculuğunu Deniz Akkaya ve Kalust Şalcıoğlu üstlendi.  


25 mankenin podyuma çıktığı organizasyonda genç mezunlar İlkbahar-Yaz 2016 “Yenilikleri Bozmak” teması altında hazırladıkları özel tasarımları görücüye çıkardı. 

 

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Üyesi Jale TUNCEL, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği  Başkanı Şeref FAYAT, İstanbul Deri ve Deri Mamul İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Ersin ÖZGÜMÜŞ, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Sn. Kemal ŞAHİN;  Birleşmiş Markalar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Burak Çelet, Vassago Hair Design Reklam ve Pazarlama Müdürü Murat KAYABAŞI, Sema Güral; Moda Tasarımcıları Dernek Başkanı Mehtap Elaidi, IMG Doğuş Moda Direktörü BANU BÖLEN, Divan Grup İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Şahin; Moda Tasarımcısı Gül AGİS, A&D Art And Design Tasarım ve Mobilya Sahibi Ahu Orakçıoğlu, Moda Fotoğrafçısı Aslı GİRGİN, Spring Near East Manufacturing Firması Yönetici Ortağı Esra ERCAN, Moda Editörü ve Styling Ahu YAĞTU, Moda Editörü Yasemin Dizdar'dan oluşan jüri tasarımları titizlikle inceledi. 

İHKİB sponsorluğundaki gecede; Cemile Meryem Özlem Şimşek birinci seçildi. 2. Asya Köksal Özkan 3. ise Ilgın  Gizem Yazıcı oldu. 


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK