Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kadın » Hormon köleleri | 04 Haziran 2014 Carşamba 22:46

Hormon köleleri

Kadınların en çok fantezi kurduğu ve erkeklere karşı en savunmasız olduğu dönem belirlendi!

 

Kadınların fantezilere karşı en savunmasız olduğu dönem ovulasyon evresi olarak belirlendi. Yapılan yeni bir araştırmaya göre kadınlar vücutları tarafından salgılanan hormonların kölesi haline gelebiliyor.

Uzmanların yaptıkları incelemeler sonucunda kadınların en fazla cinsel fantezi kurduğu dönemin menstural döngüye denk geldiği görüldü. Adet döngüsünde kadınlar, gün boyunca erkekleri normalde olduğundan daha fazla düşünüyor. Kanada Lethbridge Üniversitesi tarafından yapılan ve Samantha Dawson liderliğinde gerçekleştirilen araştırmada kadınların hormonlarının cinsel isteklerini nasıl etkilediği incelendi.

Fantezi kurmak için partner şart değil

Dr. Dawson, “ Fantezileri araştırmak istedim çünkü fantezi kurmak bir partnerin varlığına bağlı değildir. Her kadın hormonlarının bir sonucu olarak fantezi kurar ve sekse olan ilgi adet döngüsünün ortasında en üst noktaya ulaşmaktadır” dedi. Araştırmacılar normal şartlar altında günde ortalama 0.77 oranında fantezi kuran kadınlarda, ovulasyonun 3. gününde bu rakamın 1.3’e kadar yükseldiğini gözlemledi.

Daha önceki araştırmalarda kadınların sadece haftada bir kez fantezi kurduğu iddia edilmekteydi. Uzmanlar artan cinsel istek dönemlerinde döllenme ihtimalinin de yükseldiğine dikkat çekiyor. Bunun sebebi olarak ise kadının muhtemel hamile kalma döneminde kendine uygun bir eş seçme isteği gösteriliyor.

Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK