Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Hizmetçinin büyük kızı havuzda çıplak yüzüyordu... | 28 Şubat 2016 Pazar 07:51

Hizmetçinin büyük kızı havuzda çıplak yüzüyordu...

Hülya Koçyiğit ve eşi Selim Soydan’ın Moldovyalı karı-koca hizmetçileri, “Mesaimizi vermediler, kaçak çalıştırdılar” diyerek 625 bin liralık dava açtı. Koçyiğit-Soydan çifti ise, “30 bin dolarımızı geri vermediler” diye suçladılar.

Moldovya vatandaşı olan Vladimir Sırf ile eşi Nadejda avukatları aracılığıyla iş sözleşmesine haksız şekilde sona erdiren iş adamı Selim Soydan’a son maaşını ödemediği iddiasıyla bin TL’lik dava açtı. Soydan ve ünlü eşi sinema oyuncusu Hülya Koçyiğit’in evlerinde 6 yıldır çalıştığını söyleyen çift, bu süre içerisinde yıllık izinleri de dahil hiçbir izin kullanmamalarına rağmen fazla mesai ücreti alamadıklarını belirtti. Oturma ve çalışma izni alınmadığı için kaçak çalışmak zorunda kaldıklarını öne süren çift maaşlarının artırılmasını istedikleri için de işten çıkarıldıklarını belirtti. Günde 16 saat çalıştıklarını belirten Nadejda Sırf, baskı nedeniyle hastalandığını anlattı. 


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK