Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Hayat boyu rejim yaptım | 17 Mayıs 2015 Pazar 11:12

Hayat boyu rejim yaptım

Özge Ulusoy tasarım işinde de iddialı ve istikrarlı. Bir plaj koleksiyonu hazırlayan Ulusoy formda kalma sırrını şöyle açıklıyor: “Hayatım boyunca hep rejim yaptım. Rejim değil aslında yaptığım sağlıklı beslenme.”

Hacı Sabancı ile ilişkisi ile ilgili ise “Sevincimi de üzüntümü de onunla paylaşıyorum. Beraber gülemiyorsan sıkıntı var demektir” diyor.

'İlişkimde çok huzurluyum'

İş hayatının yanısıra Hacı Sabancı ile olan ilişkisiyle de çok konuşulan Özge Ulusoy, “İlişkim  iyi gidiyor. Gayet mutluyum, huzurluyum. Dört yıldır da tanışıyoruz. Çok iyi de arkadaşız aslında. Mesela komik bir şey oluyor, arayıp hemen onu söylemek istiyorum. Bir şeye üzülünce yine arayıp ona söylüyorum. Beraber gülemiyorsan sıkıntı var demektir” diyor.
Türkiye’de modellikten para kazanmak artık çok zor. Neden böyle oldu sence?
 
Kazanamıyorlar çünkü defile yok artık. Nedenini de tam olarak bilemiyorum. Bir sürü şey de değişti bence. Mesela biz eskiden bir markanın defilesi olduğunda, o markanın şapkalarını, t-shirt’lerini giyip televizyona röportaj verirdik. Artık televizyonda marka gösterilemediği için markalar da defile yapmak istemiyor. Mesela sosyal medyayı kullanıyorlar artık. Ya da bir lansman yapıyor, ünlü isimleri çağırıyor ve o şekilde basında yer alıp isimlerini geçiriyorlar. Defile yapmak çok büyük bir bütçe ve haliyle bu bütçeyi defileye ayırmak istemiyorlar. Bu yüzden bir kısır döngü oluştu. Bir de yeni manken gelmiyor ki neden gelsin? Para kazanamadıktan sonra manken olup ne yapacak? Dediğim gibi tam bir kısır döngü. 
 
Adil Işık’la yaptığınız koleksiyonu biraz anlatır mısın?
 
Üçüncü sezonumuza geldik. Üç tane ana sezon oldu; bunun arasında spor ve mayo-bikini plaj koleksiyonları var. Yaptıkça yapıyoruz, gayet de iyi gidiyor. 
 
Eskiden mayoyu sadece mayo markaları yapar diye düşünülürdü...
 
Artık dünyadaki tüm hazır giyim markalarının Türkiye’ye gelmesiyle, aslında mayoya ne kadar fazla para veriyor olduğumuzu anladık. Artık her şey o kadar ucuz satılmaya ve kolay ulaşılabilmeye başladık ki neden bir Türk markasıyla da bunu yapmayalım?

SURVİVOR DÖNÜM NOKTALARIMDAN BİRİ

Mayonun yanında plaj kıyafetleri de var öyle değil mi?
 
Evet, tabii var. Çok trend çünkü. Eskiden insanlar plaja kot şort, t-shirt ile gidiyordu. Artık kadınlar bir kimono bir gömlek giymek istiyor. Güzel bir çantası olsun istiyor. Bu yüzden de bunu kolay ulaşılabilir, fiyatları uygun bir marka ile benim çok büyük bir artım oldu. 
 
Bunların yanında bir de televizyon programı yapıyorsun öyle değil mi?
 
Evet, yapıyordum ama bitti. Bir şarkı ve stil yarışması yapmıştık. Yeni bir proje olacak inşallah Eylül’de, şu an görüşüyoruz. 
 
Bu bir tesadüf de olabilir ama Acun’la çalıştıktan sonra şansım değişti diyebilir misin?
 
Hep derim zaten, dönüm noktalarımdan biridir. Birincisi Miss Turkey’de derece almam, diğeri de bunun üstüne Acun’la Survivor’a gitmem. Başka kime o kadar yaradı bilemiyorum açıkçası ama Survivor bana çok yaradı.

SADECE İKİ KAŞIMIN ARASINDA BOTOKS VAR

Daha önce daha balık etli bir kızdın. Spor ve zayıflamanın seni daha modernize ettiğini düşünüyor musun?
 
Kesinlikle! Bir de on sene önceki Özge giyinmeyi bu kadar bilmiyordu, nasıl makyaj yapacağını, kaşını nasıl aldıracağını bilmiyordu. Bu işin içinde ola ola öğreniliyor. Şimdi bazen, özellikle sosyal medyada, diyorlar ki bütün suratım estetikmiş. Hayır, yaptırmadım. Yaptırsam da bu kimseyi ilgilendirmez zaten.  Şu anda sadece kaş aramda botoksum var. Ama zamanı gelince botoksumu da yaptıracağım, güzel yaş almak kötü bir şey değil.
 
Sosyal medyada insanlar bazen çok saldırgan olabiliyorlar öyle değil mi?
 
Şunu hep söylüyorum, herkes beni sevmek zorunda değil. Ben de herkesi sevmiyorum ama bu sevmediklerimle de ilgilenmiyorum. Seven de var sevmeyen de var, ünlü olmak böyle bir şey. Ama hakaretler bazen sinir bozabiliyor. Dolayısıyla sosyal medya bir yandan çok iyi ve eğlenceli bir şeyken bir yandan da çok zor. 
 
Çok fazla spor yapıyor musun?
 
Evet, çok yapıyorum. İki tane eğitmenle çalışıyorum.
 
Ünlü olunca bir ilişki yaşamak zorlaşıyor mu?
 
Tabi ki her şeye dikkat ediyorsun. Telefonla konuşurken bile masadan kalkmak, kalabalıktan uzaklaşmak gerekiyor. Ama ünlü olduğunda ilişkiyi zor yaşayacaksın gibi bir genelleme yok, istenildiğinde çok da kolay yaşanabiliyor. 
 
İlişkin nasıl gidiyor? Birbirinizi ne kadar zamandır tanıyorsunuz?
 
İyi gidiyor. Gayet mutluyum, huzurluyum. Dört yıldır da tanışıyoruz. Çok iyi de arkadaşız aslında. 
 
Mesela komik bir şey oluyor, arayıp hemen onu söylemek istiyorum. Bir şeye üzülünce yine arayıp ona söylüyorum. Beraber gülemiyorsan ya da farklı şeylere gülüyorsan sıkıntı var demektir. İlişkiyi götüren şey bu.

Özge Ulusoy

‘Geber pis yaratık!’

Manken Özge Ulusoy geçtiğimiz gün kendisi hakkındaki yorumlara patladı.”İnsanlar o kadar anlayışsız, terbiyesiz, vicdansız, Allah korkusuz olmuş ki, sırf ünlüyüz diye haraket edebiliyor” sözleri farklı yorumlara neden oldu. Ulusoy o sözlerin nedenini şöyle açıkladı: “Instagram’da bir takipçi ‘geber pis yaratık’ diye yazmış. Annem görünce çok üzüldü. Girip baktım. Bunu yazan evli barklı koskoca bir kadın. Dayanamadım, patladım.”
Uzun süredir Hacı Sabancı ile ilişki yaşayan Ulusoy’un o sözlerle kendisi için ‘servet avcısı’ diyenleri hedef aldığı yazılmıştı.


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
SONRAKİ HABER
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK