Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Hacıosmanoğlu'ndan ırkçılık açıklaması! | 08 Ağustos 2013 Perşembe 14:02

Hacıosmanoğlu'ndan ırkçılık açıklaması!

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun açıklamaları ortalığı karıştırınca başkandan ırkçılıkla ilgili açıklama geldi.

"Trabzon Rum, Ermeni ya da İsrail takımı mı" sözleri nedeniyle UEFA'ya şikayet edilen Hacıosmanoğlu kendini savundu: ''Belli bir kesimi hedef almadım. İsimleri seçerken sıkıntı oldu. Belki İspanyol ya da Alman diyebilirdik. Yoksa niyetimiz ırkçılık değil" dedi. 
 
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Fenerbahçe'nin CAS'taki dava süreciyle ilgili bazı yorumları tartışma konusu olmuştu. Ana muhalefet partisi CHP'nin Sarı-Lacivertli takıma yaptığı ziyareti eleştirirken "Onların takımları Fenerbahçe de Trabzonspor Rum, Ermeni, İsrail takımımı" diyen Hacıosmanoğlu bu sözleriyle ırkçılık yapmakla suçlanmış ve UEFA'ya mektupla şikayet edilmişti. S.A., R.A. ve N.U. isimli Ermeni asıllı vatandaşlarımız tarafından kaleme alınan mektubun detayları Bugün'de yer almıştı.

O an ağzımdan çıktı

Konuyla ilgili konuşan Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, asla ırkçı bir vurgu yapmadığını söyledi. Sadece ülkeyi yönetenlerin iki takım arasında ayrım yapmasını eleştirdiğini belirten Bordo-Mavililerin başkanı, "Bir takımın hakkı savunulurken diğerinin de bu ülkenin takımı olduğu unutulmamalıydı. Biz Bunu vurguladık. Ama verdiğim örnekler o an ağzımdan çıktı. Belki isimleri seçerken sıkıntı oldu, şu anki gibi bir hassas dönemde. Başka örnekler seçebilirdik. Belki İspanyol, Alman ya da en azından yabancı takım diyebilirdik. Yoksa belli bir kesim ya da ülkemizdeki azınlıklar hedef alınarak söylenen sözler değildi" ifadelerini kullandı.

Öküzün altında buzağı...

İnsanların bu sözleri başka anlamlara çektiklerini ifade eden Hacıosmanoğlu, "Zaten kullanma amacına baktığınız zaman şunu demek istedik: 'UEFA adalet sağlıyor. Sen orada bir başka Türk takımını tutuyorsun ve savunuyorsun ama benim hakkımı yemiş oluyorsun.' İnsanlar mantıklı düşündüklerinde bizim neyi, neden söylediğimizi anlar. Ama öküzün altında buzağı ararsan onu da bulursun. Bizim açımızdan problem yok. Kim ne düşünürse düşünsün, nereye çekerse çeksin ama niyetimiz ırçılık falan değil" dedi. 


Kaynak: SPOR

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK