Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Fuar hosteslerine fazla seksi olma yasağı! | 21 Mayıs 2015 Perşembe 01:45

Fuar hosteslerine fazla seksi olma yasağı!

Şangay Otomotiv Fuarı'nda uygulanan seksi hostes yasağının başarılı olduğu inancı, Asya'nın diğer dev fuarlarında da benzer bir uygulamayı beraberinde getirdi.

Şimdi de Asya'nın en büyük oyun ve oyuncak fuarı olarak kabul edilen ChinaJoy'da çok ilginç bir yasak yürürlüğe konuyor. 2003 yılından bu yana yapılan ChinaJoy'un en önemli şov unsurlarından biri olan kadın mankenlere çok yüklü cezalar geliyor. ChinaJoy'dan kadın mankenleri çıkarmasa da giyim kuşamlarını hizaya getirmeyi planlayan hükümet ve fuar yönetimleri göğüs dekoltesi, eteklerin bel hizaları ve fotoğrafçılara verilecek müstehcen pozları astronomik cezalarla cezalandırmayı planlıyor. 

Buna göre göğüste 2 santimlik bir dekolteye 800 dolar, belden 2 santim daha düşük bir eteğe 800 dolar ceza verilecek. Hosteslerin müstehcen poz verirken yakalanması durumunda ise verilecek ceza 1600 dolar olacak. Bu cezalar sadece kadın hostesler için geçerli değil. Erkek hostesler de iç çamaşırlıpoz verirse 800 dolar, pantolon fazla düşük bel olursa 800 dolar ceza ödeyecek. Hükümetin ve fuar yönetiminin bu planı Çin'in en büyük sosyal ağı Weibo'ya sızan bir belge ile ortaya çıktı. Bu karara markaların nasıl bir tepki vereceği ise merak konusu. Özellikle kadın vücudunu ChinaJoy'da bir ürün pazarlama yöntemi olarak kullanan markaların bir çoğu bilhassa hosteslerin göğüslerine yapıştırdıkları marka ve ürün isimleriyle şov yapıyordu. 


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
ÖNCEKİ HABER
SONRAKİ HABER
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK