Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Fenerbahçe'nin 3 penaltısı verilmedi | 09 Kasım 2014 Pazar 14:09

Fenerbahçe'nin 3 penaltısı verilmedi

Fenerbahçe-Ç.Rizespor maçında konuk ekibin ceza alanında 4 kritik pozisyon yaşandı. MHK eski başkanı Mustafa Çulcu, "Hakem İlker Meral'in verdiği penaltı yanlıştı. Ama buna karşın Fenerbahçe lehine vermediği 3 penaltı vardı" dedi.

Fenerbahçe-Çaykur Rizespor maçında konuk ekibin ceza alanında dört tane tartışmalı pozisyon yaşandı.

- Henüz 3. dakikada Eren Albayrak, topa kolla karışık temasta bulundu. Hakem İlker Meral bu pozisyonu devam ettirdi.

- İlk yarıda yine Eren Albayrak, 7-8 metre mesafeden gelen bir şut sonrasında ellerini göğsüne birleştirip müdahale eti. Hakem bu pozisyonu da devam ettirdi.

- 25. dakikada Eren Albayrak rövaşata ile topu uzaklaştırmak isterken ayaklarıyla Mehmet Topal'a çarptı. Hakem İlker Meral penaltı noktasını gösterdi. Atışı kullanan Kuyt'un şutunu kaleci Serkan kurtardı.

- 58. dakikada Emenike ceza alanında Koray Altınay ile girdiği ikili mücadele sonrasında yerde kaldı. Fenerbahçeliler, başta İsmail Kartal olmak üzere 'penaltı' diye ayaklandı. Ancak hakem İlker Meral devam dedi.

MUSTAFA ÇULCU: VERDİĞİ PENALTI YANLIŞ, VERMEDİĞİ ÜÇ PENALTI VAR

Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu, penaltı tartışmalarına yol açan pozisyonları şöyle yorumladı:

- 3. dakikada Eren Albayrak'ın topa kolla dokunması net penaltı. Hakem maçın henüz başı olduğu için herhalde konsantre olamadı.

- Eren Albayrak, 7-8 metre mesafeden atılan şut sırasında ellerini göğsüne alıp topa müdahale etti. Bu da penaltı. 2 metre mesafeden atılan şut sırasında refleks icabı, kendini korumak için ellerinle o hareketi yapabilirsin, ama 7-8 metre öteden gelen topa öyle yapamazsın.

- 25. dakikada Fenerbahçe lehine verilen penaltı yanlış. Eren Albayrak, yanında kimse yokken rövaşata ile topu uzaklaştırmak istedi. O sırada Mehmet Topal oraya sokuldu ve Eren'in ayağı ona çarptı. Futbolun doğasında rövaşata vardır. Penaltı kararı doğru değil.

- 58. dakikada Emenike'ye yapılan net penaltı. Penaltının babası


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK