Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Eşcinsel modacılardan Türkiye'nin ilk trans defilesi | 20 Kasım 2014 Perşembe 16:00

Eşcinsel modacılardan Türkiye'nin ilk trans defilesi

İstanbul, Nefret Mağduru Trans Bireyleri Anma Günü olan bugün Türkiye’nin ilk trans defilesine sahne olacak.

Eşcinsel modacılar tarafından bağışlanan kıyafetlerin satışından elde edilecek gelir yardıma muhtaç trans bireyler için harcanacak. Koordinasyonu üstlenen türbanlı transseksüel Öykü Ay, Sosyolog Pınar Selek’in trans bireyler tezinden ilham aldığını belirtirken, “Kimse bizi içlerindeki ur gibi görmesin. Artık 3. sayfa haberlerinden çıkmak istiyoruz. Şiddet malzemesi olacağımıza eğlence malzemesi olalım” diyor.
Defilenin adresi, Maslak X-large Kulüp. Öykü Ay ile son prova öncesi konuştuk: 

Toplumda bize karşı bir yumuşama var ama bunu pekiştirmek lazım. Bizler de insanız ve bizi bu şekilde kabul etmeleri lazım. Biz kötü insanlar değiliz, vicdanlıyız ve öcü gibi görülmekten bıktık. Buyrun gelin, görün, bizimle olun, tanışalım. Bize taş atana ekmek ve gül atmak istiyoruz.
Renkli basında 3. sayfa haberlerinden çıkmak istiyoruz. Magazin sayfalarına koysunlar. Şiddet malzemesi yapacağınıza, eğlence malzemesi yapın. Dolapdere’de bir trans misafirhanesi var, şartları çok kötü. Belediye başkanlarından bize huzurevi olabilecek yer temin etmelerini istiyoruz. Bu defileyle amacımız hem görünürlüğümüzü sağlamak hem de onlara faydalı olmak. Projenin arkasında hepsi trans 100 kişilik bir ekip var. Türkiye’nin değişik yerlerinden 35 kızımız podyuma çıkacak. Eşcinsel modacılarımız 100’e yakın kıyafet bağışladı. Satılacak kıyafetlerin parası ihtiyaç sahibi arkadaşlarımıza gidecek. Renklerimize renk katmak isteyen herkesi bu defileye çağırıyoruz.


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK