Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Eneramo neden gelmedi Tolga bitti mi? | 08 Temmuz 2013 Pazartesi 20:48

Eneramo neden gelmedi Tolga bitti mi?

Trabzonspor Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman, açıklamalarda bulundu.

Yerli bir oyuncu neyse yabancı oyunculara bakış açılarının da aynı olduğunu vurgulayan Karaman, şöyle devam etti: 
"Yalnız Trabzonspor Kulübü'nün ve bizim gibi birçok kulubün yeni çıkan '6+0+4' kararı ile ilgili çok ciddi sıkıntılar yaşayağını biliyorum. Bu geçen seneden alınmış bir karar diyebilirsiniz ama federasyonumuzun aldığı karardan dolayı bizim böyle bir lüksümüzün olmadığını düşünüyoruz. Bu oyuncular bizim kardeşimiz, emanetimiz. Her ne kadar bizden önceki dönemlerde sözleşme imzalamışlarsa da Trabzonspor kimliği, forması altında bu imzayı attılar. Dolayısıyla şu an 'seni istemiyoruz' deme gibi bir lüksümüz söz konusu değil. Yeni bir yere transfer oluncaya kadar hocam en iyi şekilde antrenmanını yaptıracak, psikolojisini düzeltmeye çalışacak." 

Yabancı oyuncuların yeri geldiğinde FIFA'ya başvurabileceği değerlendirmesi üzerine Karaman, şöyle konuştu: 
"Onlar yanlış bir yoldan gidiyor diye bizim de aynı yanlış yoldan gitmemize gerek yok. Zaman zaman soruyorsunuz, 'bunlara ceza verilmeyecek mi' diye. Önümüzde bir Musampa örneği var. Canın istediğinde buna 500 lira ceza verme şansına sahip değilsiniz. O zaman karşınıza FİFA'sı, CAS'ı giriyor. Musampa sözleşmesinden kulübümüz geçmiş dönemde 500 bin avro ceza kesti diye 1 milyon 300 bin avro ceza ödemeye mahkum edildi. Kulübümüzün bugünü bize teslim ise geleceği de bize teslim. 'Ben istedim böyle oldu, o istedi böyle yaptı'. Öyle bir şey yok. Ülkenin bir gerçeği var. 6 oyuncuyu ister oynat, ister kadronda tut. Mevcutta zaten o kadar oyuncu var." 

Enaramo'nun transferine de değinen Karaman, futbolcunun teklif edilen ücreti az bulması nedeniyle Trabzonspor'a gelmediğini kaydetti. Karaman, Tolga Zengin'in transferine yönelik ise şöyle dedi: 
"Şu an bitmemiş bir konu. İsteyen bir kulüp var. İki tarafın da transfer anlamında, maddi anlamda gerçekleri var. Bunlar oluşmadığı süre içerisinde benim söyleyrceğim hiçbir söz gerçekçi bir şeye dönüşmez. Tolga bizim değerimiz. Trabzonspor'un takım kaptanıdır. Bizimle antrenmanlara çıkmaktadır. Transfer görüşmeleri devam ediyor."


Kaynak: SPOR

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK