Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Erkek » En garip orgazm olayları | 26 Kasım 2016 Cumartesi 21:53

En garip orgazm olayları

Orgazm cinselliğin en dikkat çekici konularından biri. Peki cinsellikle alakası olmayan durumlarda da orgazm yaşanabileceğini biliyor muydunuz?

Seks, cinsellik ve orgazm üzerine yapılan araştırmalar gösteriyor ki hemen herkes cinselliği farklı şekiller ve hislerle tecrübe ediyor. Özellikle orgazm üzerine yapılan araştırmalar bireylerin orgazm deneyimleri arasındaki farkları ortaya çıkartıyor. Öyle ki cinsellik dışı aktiviteler ile orgazm yaşanmasına dair vakalar da kayıtlara geçmiş.  

DİŞ FIRÇALARKEN ORGAZM  Epilepsi hastası bir kadın doktora başvurarak diş fırçalarken zaman zaman orgazm yaşadığını bildiriyor. Daha önce geçirdiği hatalı bir ameliyat nedeniyle orgazm olma kabiliyetini kaybeden kadın diş fırçalarken yeniden orgazm olmaya başlamış. Doktorlardan artık bundan başka bir yolla orgazm olamayacağı bilgisini alınca kadıncağız sonunda gargara yoluyla dişlerini temizlemeye başlamış.,  

SAÇ KESTİRİRKEN ORGAZM  Otonom duyusal meridyen tepki yani ASMR, zihninizde orgazmın benzeri bir deneyim yaşanmasıdır ve bu durum gayet sıradan şeylerle tetiklenebilir. Kimileri saç kestirirken, kimileri Youtube’da makyaj videosu izlerken zihinlerinde orgazm yaşayabiliyorlar.

ÇIPLAK AYAKLA YÜRÜRKEN ORGAZM  Hollanda’da bir kadın sadece çıplak ayakla yürüyerek orgazm olabiliyor. Yaşadığı bir sinir zedelenmesi sonrasında kadının omuriliği, ayağı ile vajinası arasındaki farkı ayıramaz olmuş.  

EGZERSİZ YAPARKEN ORGAZM  Indiana Üniversitesinden Debby Herbenick’in araştırmasına göre kadınlar egzersizden cinsel zevk alabiliyor ya da egzersiz sırasında orgazm yaşayabiliyor. Bu durum herhangi bir cinsel uyarı ile de olmuyor. Araştırmaya katılan kadınların %45’i karın kaslarıyla ilgili egzersiz yaparken, %19’u bisiklet, %9.3’ü ip veya direk tırmanışı, %7’si ağırlık kaldırma ve kalanı da yoga, yüzme aerobik gibi aktiviteler sırasında orgazm yaşadıklarını açıklamış.  

ESNERKEN ORGAZM  Clomipramine adı verilen bir ilacı alan kimi hastalarda ilginç bir yan etkiye rastlanılıyor. Bazı hastalar ne zaman esneseler kuvvetli bir orgazm yaşıyorlar. Hani esnemek bulaşıcıdır derler ya; bu ilacı kullanan insanlar bir araya geldiklerinde ve biri esnediği zaman toplantı ilginç gelişmelere sahne olabilir.  

DOĞUM YAPARKEN ORGAZM  Doğum ile ilgili beklenmedik şeylerden biri de doğum sırasında orgazm deneyimidir. Doğumların yüzde 0.3’ünde kadınlar orgazm yaşamaktadır.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
ÖNCEKİ HABER
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK