Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kültür-Sanat » Emir Berke Zincidi'nin babasına Yargıtay şoku!.. | 04 Mayıs 2016 Carşamba 18:48

Emir Berke Zincidi'nin babasına Yargıtay şoku!..

Berkant Zincidi’nin şirketi yapımcısı olduğu Hititya Madalyon’un Sırrı isimli film için senaristler ücretini alamadığı için dava açtı. Mahkeme filmin yönetmenini ve Zincidi’yi haksız buldu.

Çocuk oyuncu Emir Berke Zincidi'nin babası Berkant Zincidi'nin hissedarı olduğu Zincidi Sinema'nın "Hititya-Madalyanun Sırrı" filmi için anlaştığı 3 senarist Gülden Çakır, Sema Erol ve Mahir Erol, film afişlerinde ve fragmanda isimleri geçmediği gerekçesiyle İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı.  Mahkeme, 12 bin 500 liralık kısmi senaryo ücreti ile 15 bin lira manevi tazminatın şirket ve yönetmenler Ali Cengiz Deveci ve Ulaş Cihan Şimşek tarafından ödemesine karar verdi. Hem davacı 3 senarist hem de davalılar tarafından karar temyiz edildi. Dosya Yargıtay'a gitti.  Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin kararını "Tüm sorumluluk davalı şirkette" diyerek bozdu.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK