Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Ebru Gündeş Türkiye'ye döndü | 22 Mart 2016 Salı 21:05

Ebru Gündeş Türkiye'ye döndü

Eşinin tutuklanmasıyla büyük bir şok yaşayan Ebru Gündeş, İstanbul'a döndü.

eşinin tutuklanmasıyla büyük bir şok yaşayan Ebru Gündeş, İstanbul'a döndü.    THY'ye ait bir uçakla bugün saat 15.20'de Miami'den İstanbul'a gelen Ebru Gündeş uçaktan indikten sonra gazetecilere görünmek istemediğini belirterek, yetkililerden Genel Havacılık Terminalinden çıkartılmasını istedi. Bunun üzerine Ebru Gündeş yolculara özel servis yapan Primeclass servisinin aracı ile polis nezaretinde uçağın yanaştığı 209 numaralı köprüden alınarak Dış Hatlar terminalinden Genel Havacılık terminaline götürüldü.

Ebru Gündeş burada yapılan pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Türkiye'ye giriş yaptı.  Anaokuluna giden kızının olaylardan daha fazla etkilenmemesi için İstanbul'a dönüş kararı aldığı da gelen bilgiler arasında.   ABD’de tutuklanan iş adamı Rıza Sarraf’ın Türkiye’deki avukatı Şeyda Yıldırım açıklamalarda bulundu. Av. Yıldırım, müvekkili Sarraf’ın cumartesi günü, tatil amaçlı, eşi ve kızı ile Miami’ye gittiğini söyledi.

Av. Yıldırım, iddianamede yer alan suçlamaların ticari konular olduğunu, hepsinin savunmasının yapılabileceğini söyledi. Av. Yıldırım, ABD'de yürütülen soruşturmadan ise haberlerinin olmadığını kaydetti.  Hürriyet Dünyası’nın telefonla ulaştığı Av. Şeyda Yıldırım “ABD’ye cumartesi günü gitti. Eşi ve kızı ile tatile gitmişlerdi. Kızlarını Disneyland'a götürmüşlerdi. Orada bir avukat grubumuz var.

Rıza beyin yanındalar. Ben de birkaç gün içinde gideceğim. Ben, onlara bilgi sağlayıcı olarak gideceğim. Burada, anı anına trafiği takip ettim. Böyle bir karar beklemiyorduk. Kendisi de (Rıza Saraf) böyle bir şey beklemiyordu. Eşi ve kızı halen orada Miami’deler; süreci takip ediyorlar” dedi.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK