Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Erkek » Dünyanın En Tehlikeli İş İmkanları | 23 Temmuz 2013 Salı 02:50

Dünyanın En Tehlikeli İş İmkanları

Dünyanın En Tehlikeli İş İmkanları


Risk, güvenli olmayan ülkelerde çalışıp daha çok para kazanabilmenizdeki kilit öğedir. Kendi arabınızı kulanmaktansa, kurşun geçirmez araçlarla dolu bir konvoyla işe gitme fikri kulağa nasıl geliyor? Peki ya militanların her an şirketinizi basma olasılığı? Peki tüm bunları şu an kazandığınızdan çok daha fazla para kazanarak yapmak ister misiniz? Eğer bu tanım sizin kariyer planlarınıza uyuyorsa şanslısınız çünkü küreselleşme uluslararası birçok firmanın güvensiz bölgelerde tarihteki herhangi bir zamana oranla çok daha fazla ofis açmasını sağlamıştır. Ve bu bölgelere çalışan çekebilmek için cazip evler, tatil paketleri ve hayli zengin bir maaş veriyorlar.

İlginizi çekti mi?


Biz sizin için araştırma yaptık ve hangi ülkelerin risk/maaş açısından daha etkin olduğuna baktık. Listedeki her ülkede uluslararası çalışanlar için fırsatlar var ancak ölüme kadar varan risklere sahip yerlerde çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer şu andaki işinizi yapıp hayatınızdaki heyecanın dozunu arttırmak istiyorsanız aşağıdaki ülkeleri not alıp yönetim ile bu konuyu konuşmak isteyebilirsiniz.

Petrol rezervleri = yüksek maaşlar
Ülkeler: Suudi Arabistan, Irak, Nijerya, Sudan, Kongo Cumhuriyeti
Risk parası artışı: 25%
Ek avantajlar: Tüm ev giderleri, yolculuk ve eğitim masrafları, çok düşük vergi
Dezavantajlar: Hükümetin değişmesi veya indirilmesi imkanı, Batılılar için kısıtlı özgürlük

Petrol endüstrisinin dünyanın en çok para getiren endüstrilerinden biri olduğunu herkes bilir. Önemli miktarda kaynağa sahip güvensiz ülkelerde uluslararası çalışanlara çok yüksek maaşlar verilmesi sizi şaşırtmamalı. Suudi Arabistan, Nijerya ve Sudan gibi katı hükümetlere sahip ülkeler tehlike potansiyeli olan insanları ve büyük petrol rezervlerine sahip olmalarıyla tanınırlar. Buralarda iş yapan şirketler mümkün olan en iyi çalışanlara sahip olmak için yüksek maaş çekleri kullanırlar. Petrol sektöründe çalışan yabancılar en büyük maaş artışını alıyor olabilirler ancak eğitim, teknoloji ve ticaret çalışanların maaşlarında %25'lik bir artış sağlamaktadır. Bu maaş artışlarına güzel evlerde yaşama ve seyahat imkanlarını da katarsak bu ülkerlerde çalışan birçok eğitimcinin ülkelerine milyoner olarak dönmesini sürpriz olarak niteleyemeyiz.

Olası bir savaş bölgesinde çalışmak


Ülkeler: Cezayir, Orta Afrika Cumhuriyeti, İsrail ve Lübnan
Risk parası artışı: %20
Ek Avantajlar: Tüm ev giderleri, yolculuk ve eğitim masrafları, Batılılar için özgür ortam
Dezavantajlar: Muhtemel iç savaş
 
Lübnan gibi ülkelerde kazanılan para ve faydalanılabilen imkanlar petrol zengini ülkere oranla biraz daha kötü olabilir – petrol ülkelerindeki %25’e karşılık %20 ancak birçok Batılı çalışan özgürlük ve ayrıcalıkları nedeniyle bu ülkeleri seçmektedir.(Beyrut'ta bir kokteyl içebilmek normal sayılırken, Riyad'da bir bira içmeniz sizi hapse attırabilir.)

 


Kaynak: Erkek Haberleri

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK