Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Dj Murat Mat 'ın başarı Öyküsü | 07 Nisan 2016 Perşembe 21:46

Dj Murat Mat 'ın başarı Öyküsü

Türkiyenin başarılı Dj'ler arasında gösterilen Dj Murat Mat kendisini müzik çalışmalarını yaptığı mutfağın, bir aşçısı olarak görüyor

Bir çok kitleye hitab eden sıra dışı müzik tarzı ile, modern zamanın en başarılı müzik prodüktörleri ve dj'leri arasında gösterilen radyo ve club dj'liğinin yanı sıra producer kimliği ile elektronik müziğin önemli karekterlerinden biri haline Murat Mat kendisini müzik çalışmalarını yaptığı mutfağın, bir aşçısı olarak görüyor.        

Çünkü son zamanlarda yükseltiği müzik ivmesi ve oluşturduğu projelerle adından sıkca söz ettirmeye başladı. onun gelişen müzik dünyası ile örtüşen müzik kariyeri, kendisini bir çok kitleye tanıtma fırsatına eriştirdi. Radyo'da yapmış olduğu müzik programı ve sahne performanslarının yanı sıra Yakın zaman içerisinde Soner Arıca, Kaan Balcı, Halim Erdoğan, Mehmet çevik, Mustafa Sandal, Süleyman Akyıldız ve bir çok ünlü ismin proje ve albüm çalışmalarındaki Remix versiyonlarıda dikkatlerden kaçmadı.        

Bursa'nın en büyük müzik istasyonu'nda 2010 yılından bugüne sürdürdüğü müzik programı şimdilerde başka bir frekansda olsa bile halâ büyük bir ilgi ile devam ediyor buda onun müziğinin dinlenirliğini kanıtlıyor. Türkçe Pop'un yanı sıra oluşturduğu Electronic EP Projelerlede beğeni toplamaya devam ediyor. Beatport, Juno, Itunes, TrackitDown gibi digital müzik platform'larında da satış sunulan projeleri yer alıyor. Avrupa'nın bir çok yerinde kendisi gibi müzik adına uğraş gösteren Müzisyenlerle birlikte çalışmalar üretiyor ve bu digital platformlar aracılığı ile dinleyicisiyle buluşturuyor. 2011 yılında Elenor Müzik etiketi ile satışa çıkarılan, bir başka müzik produktorünün albümünde yer alan #Bodrum isimli çalışmasıyla hayranlarının beğenisini toplamış, kısa zaman içerisinde benzer bir proje ile bir başka albüm projesindede yer almıştı.        

Türkiye'nin bir çok şehrinde başta Bursa, Eskişehir, Istanbul ve Yazlık mekanlar olmak üzere birden fazla gece clubü, festival ve konser programlarının after partilerinde Türkiye'nin önde gelen sanatçıları ile aynı sahneyi paylaşma fırsatına erişti.      

şimdilerde stüdyosunda yeni projelerinin çalışmalarını sürdürüyor kısa zaman içerisinde adından oldukça söz ettirecek isimlerden olacağı hiç süphesiz.  

Murat Mat - Sosyal Medya Hesapları
Facebook Twitter  Instagram Soundcloud


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

İLİŞKİLİ HABERLER
ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK