Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Demet Aktaş'tan bomba gibi bir albüm: Yol Ver | 02 Ekim 2015 Cuma 09:37

Demet Aktaş'tan bomba gibi bir albüm: Yol Ver

12 senedir sahne hayatına devam etmekte olan Demet Aktaş uzun yılların vermiş olduğu sahne deneyimi ve birikimi ile birlikte “Yol Ver” İsimli albümünü sizlere sunmanın sevincini yaşıyor

 Albümün ilk klibi Tamer AYDOĞDU yönetmenliğinde, sözleri Sezen AKSU müziği Arto Tunçboyaciyan'a ait "Onu Alma Beni Al" şarkısına çekildi. Midas stüdyolarında çekilen, renkli görüntülerin yer aldığı klibe Gencer Savaş Bandosu eşlik etti.  

Albümde; Onu Alma Beni Al (Sezen Aksu), Aşk Ertesi (Zeyno), Ağla (Zeyno), Maalesef (Hakkı Yalçın) ve Yıllanmış Eşya (Derya Bedavacı) şarkılarının düzenlemesi Suat Sakarya’ya, Yol Ver (Ersay Üner) isimli şarkının aranjörlüğünü ise Gürsel Çelik ve Suat Sakarya’nın yapmış olduğu şarkının iki farklı versiyon yer almakta.  Tüm şarkıların vokal koçluğunu Cihan Okan, albüm fotoğraflarını Zeynel Abidin, Stil danışmalığını ise by Coşhar yaptı.

Demet Aktaş Kimdir?  

Ankara doğumlu olan Demet Aktaş, üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleşti. İstanbul’da 1 yıl süre ile Doğulu Sanat Merkezinde, Nil Gülsoy’dan şan eğitimi aldı.  Müzik hayatına Hülya Avşar’a ve Gökhan Özen’e vokal yaparak başlayan Demet Aktaş, İstanbul da birçok mekânda sahne alarak çalışmalarını sürdürdü. 2006 yılından itibaren ise  Kıbrıs’ta sahne çalışmalarını hızlandırdı. Kıbrıs’ta Kayahan, Bülent Ersoy, Serdar Ortaç gibi birçok sanatçı ile sahnesini paylaştı. 


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK