Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Moda » ‘Cinnet’ vizyonda | 19 Temmuz 2013 Cuma 10:04

‘Cinnet’ vizyonda

Endonezya yapımı gerilim ‘Cinnet’ vizyondaki yerini aldı.

 

Daha önce film eleştirmeni olan Endonezyalı ünlü yönetmen Joko Anwar’ın son filmi Cinnet (Modus Anomali) Türkiye sinemalarında da vizyona girdi.

Filmin konusu şöyle: Genç adam, karısı ve iki çocuğuyla ormanın içinde tatil yaparken davetsiz bir misafir her şeyi altüst eder. Tam olarak neler olduğunu anlayamadan kayıp bir zaman yaşar ve bu sürecin sonunda kendine geldiğinde ailesi yanında değildir. Ardından ormanda tatile gelmiş olan bir başka aile ile karşılaşır.


Anwar ilk yönetmenlik filmi Janji Joni (Joni’s Promise, 2005), büyük bir gişe başarısı yakalarken, eleştirmenlerden de tam not almayı başardı. TEMPO dergisi, Janji Joni’yi yılın en iyi filmi ve Joko Anwar’ı da en iyi yönetmen seçti. İkinci yönetmenlik denemesi Dead Time: Kala, uluslararası film eleştirmenlerinden büyük övgü aldı. Film, New York Asya Film Festivali’nde kazandığı jüri ödülünün yanı sıra pek çok festivalde sayısız başarı elde etti. Sight & Sound dergisi, filmi 2007 yılının en iyi filmlerinden biri seçti.


Yönetmenin en başarılı filmi olarak gösterilen üçüncü filmi The Forbidden Door (Pintu Terlarang, 2009) Puchon Film Festivali’nde En İyi Puchon Ödülü’ne layık görüldü.

 


Kaynak: SİNEMA

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK