Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Çağla Şıkel'den annelere tavsiyeler | 06 Ekim 2015 Salı 20:25

Çağla Şıkel'den annelere tavsiyeler

Ünlü model ve sunucu Çağla Şıkel, sosyal medya hesabından annelere faydalı olabilecek bilgiler paylaşıyor.

Çağla Şıkel, günün erken saatlerinde sosyal medya hesabından, “Çocuğu alışacak diye ağlaya ağlaya okula göndermek ebeveyn çocuk bağına zarar verir” notunu paylaştı ve kendisini takip eden annelere yaşadıkları deneyimleri sordu.  Çok sayıda yorum alan Şıkel, bir süre sonra kendisinin yaşadığı bir deneyimi annelerle paylaşmaya karar verdi.  

İşte Çağla Şıkel’in sosyal medya hesabından oğlu Kuzey’le yaşadığı okula gönderme ve onu okula ısıtma çalışmaları:  “İlk günlerde baya sorun yaşadık büyük oğlumla… Okula gitmek istemedi sınıfa girmek istemedi ağladı isyan etti vs.. Normal karşıladık tabi ki, danışmanların söylediği bir gerçek vardı, eğer evde veya dışarıda çok eğleniyorsa çocuk okula gitmek istemeyebilir. Tabi ki bu sebeplerden sadece biriydi. Ve macera başladı. Her gün zar zor okula bırakılıyordu. Okul çıkışı ise tam bir drama boncuk gözleriyle beni arıyor acaba geldim mi diye, gördüğü anda ise parlıyor gözleri. Yüzünde bir tebessümle…

Gözlerine baksam sarılıp koşup kucağıma atlayacak ve ikimiz de ağlayacağız kesin ama yo taviz vermiyorum. Hey dostum çak bakalım nasıl geçti okul falan diye bi cool hallerdeyim ama bilse yüreğim paramparça o anlarda. Okul çıkışına bir gün minik bir oyuncakla gitti, bir gün onu sevdiği bir yere götürdüm gibi ufak sürprizler yaptım.  (Danışmanlardan edindiğim bilgiler doğrultusunda) Akşamları yatmadan önce okul toplantısı yaptık.( Benim fikrim deneyebilirsiniz) Onun canını sıkan şeyleri konuştuk neden sevmediğini, niye gitmek istemediğini vs anlattı. Ben de günlerce okula gitmezse veya giderse neler olabileceğinden bahsettim.  

Heyecan yarattım, keşke ben de onun yaşında olsaydım da okula yenidengidebilseydim diye…  Okula gidebildiği için ne kadar şanslı olduğunu, gitmeyen veya imkanı olmayan çocukları anlattım. Her gün yeni tanıdığı arkadaşlarının ismini bir bir not aldık. Toplantılarımızda okulla ilgili sayısız soru soruldu, meraklar giderildi her birine büyük bir heyecan ve istekle cevap verdim.  Bazen kendime bile hayran kaldım. Tam düzene soktuk derken, 9 günlük bayram tatili ben çok korkutmuştu ki Kuzey sorunsuz okula devam etti. Ta ki dün bir arkadaşının sınıftaki yokluğunu fark edip “E o gelmedi ve okula gitmeyince bir şey olmuyormuş” deyip… Hayda Bismillah bu sabah arıza çıkarana kadar.  Bizim akşam toplantıları tekrar başlıyor. Herkese kolay gelsin.”


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK