Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Bizi Ersun Yanal değil Galatasaray şampiyon yaptı | 13 Ağustos 2014 Carşamba 20:58

Bizi Ersun Yanal değil Galatasaray şampiyon yaptı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dün Milliyet gazetesinde Şansal Büyüka ve Tayfun Bayındır’a verdiği röportajda görevinden istifa eden Ersun Yanal ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı...

İstifa eden hocalarını yerden yere vuran Yıldırım, şunları söyledi...

"Adam takım çalıştırmıyor, bayan arkadaşlarına göre antrenman programı yapıyordu. Bir bilgisayardır tutturmuş gidiyor. İşte benim de önümde bilgisayar var. Bilgisayarla şampiyonluk falan olmaz. Biz yönetim olarak zamanında paraları ödemesek, primleri vermesek, sen istediğin kadar çalış olmaz."


"ARKADAŞI İÇİN OTELDE YER AYIRTTI"
"Kopenhang’a gidildi. Oyunculara izin vermiş çarşıya göndermiş. Öğreniyorum ki çocuklara izin verdiğinde bir menajerle yanına bayan arkadaşını alarak bir cafeye oturuyor. Takımın kaldığı otelde kendisi ve bayan arkadaşı için takım ayrıldıktan sonra yer ayırtıyor. 

26 Temmuz’da Topuk Yaylası’na bayan arkadaşlarını getiriyor. Bizim bir çalışanımızın arabasını kullanıyor. Sonra 4 gün izin veriyor. Topuk Yaylası’nda yanımda eski bir bakan vardı, birlikte gördük. Kadın arkadaşı tribünde oturuyordu. Ben gördüm, ben..."


"ASLAN YÜREKLİ FUTBOLCULARIM"
Daha ayrıldığı gün Fenerbahçe logosunu çıkarttı kenara attı. Bu takımı Ersun Yanal şampiyon yapmadı. Benim aslan yürekli futbolcularım yaptı. Bizi Ersun Yanal değil, futbolcularımız kadar, Galatasaray’ın kötü gidişi de şampiyon yaptı.

İstifayı düşünüyorsan önce gelir bize sorarsın. Öyle yangından mal kaçırır gibi Anadolu Ajansı’na açıklama yapmazsın. Bizden Erkan Zengin’i istedi. Ben de ‘alırım ama bana nerede oynatacağını söyle’ diye sordum. Bana yanıt veremedi. Biz de almadık.


"VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMADI"
Evet ben oyuncularla toplantı yaptım. 25 kişi de aynı şeyi söyler mi? (Sabah selam veriyor, akşam başını çeviriyor. Kimseyle konuşmuyor.) dediler. Ama bir futbolcu dahi gelip de bana ‘Hocayı istemiyoruz gönder’ demedi.
Bu oyuncular karakterli çocuklar, onlara haksızlık ediliyor. Toplantı sonrası hocayı evime davet ettim. Kendisine oyuncuların rahatsızlıklarını isim vermeden anlattım. Bana ailesel sorunları olduğunu, en kısa süre içinde bunları çözeceğini söyledi. Ama sözünü tutmadı.


"HOCAMIZ DENİZLERE AÇILMIŞ"
Takımın gelecek sezon aynı başarıyı yakalayamazsa faturayı ben öderim. Diego’yu alalım mı diye sorduk. Benim oyuncum değil cevabını verdi. Bir şey daha, Mevlüt’ü hoca bizden istemedi. Biz hocaya alalım mı diye teklif ettik. Doğru konuşmuyor.

Aslında takım çalıştırmayı bilmiyor. Ben onun başkanıyım. Bir hafta Bodrum’da kaldım. Herkes geldi, benimle oturdu. Hocayı sordum, denizlere açılmış. Gelmesi, merhaba başkanım demesi gerekmez miydi?

Zico’ya büyük hoca diyorlar. 3. gün Alex yanıma geldi. Bu antrenör falan değil, biz bununla şampiyon olamayız dedi.


"ROMALI HOCALAR BU İŞİ BİLMİYOR MU?"
Galatasaray derbisine 6 stent taktırdıktan sonra çıktı da ne oldu. O maçı futbolcular da yönetse Galatasaray’ı yine yenerdik. Kuyt önceki gün geldi. Hocanın gittiğini duyuncıa iyi etmişsin Başkan dedi.

Bizi Ersun Yanal değil, futbolcularımız kadar Galatasaray’ın kötü gidişi de şampiyon yaptı. Aykut Kocaman’ı ise bana anlattırmayın. Tam beş sefer istifa etti. Her defasında geri çevirmek için çok uğraştık. O istemiyor diye Alex’i gönderdim.

Salih’i oynatmadı. Fizik gücü madem yetersizdi, hoca onu oynayacak duruma getirseydi. Bizim hoca yetersiz buluyor, Roma 15 milyon Euro verip transfer ediyor. Bu işi Ersun Yanal biliyor da Romalı teknik adamlar mı bilmiyor?


"SALİH’İN TRANSFER HABERİNİ KURUMSALLIK ADINA YALANLADIK!"
Aziz Yıldırım, Salih konusunda doğruları yazmadıklarını belirterek, Milliyet’teki röportajında Ersun Yanal’dan yana hareket ettiği için gazetecileri suçluyordu. Röportajı gerçekleştiren Tayfun Bayındır da “Haksızlık yapıyorsunuz, Yanal’ın Salih’i kiralayacağı şeklinde haber yaptık” demesi üzerine, “Evet, doğru söylüyorsun. O haber doğruydu. Ama kurumsallık adına o haberi yalanladık” itirafında bulunuyor.


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK