Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Betül Demir'den çarpıcı itiraflar!.. | 16 Aralık 2013 Pazartesi 00:38

Betül Demir'den çarpıcı itiraflar!..

Sahnelerin güzel solisti Betül Demir, ‘Helalleşemedik’ isimli yeni single çalışmasıyla müzikseverlerle buluştu.

Single süreci nasıl gelişti ve bu sürede neler yaşandı?
Bu single benim hayatımın en büyük sürprizlerindendir. Ekibimle birlikte yeni albümüm için hummalı bir şekilde çalışmaya devam ederken, Sude Bilge Demir’in yaptığı bu şarkıyla altüst olduk. Prodüktörlerim Samsun Demir, Özden Bora şarkıyı duyar duymaz mutlaka albüm öncesinde paylaşmalıyız; çünkü bu samimiyetle yazılmış şarkılar kırk yılda bir gelir dediler ve her şey on gün içinde bitti. Hayatımın en hızlı stüdyo çalışması diyebilirim.

Çevrenizden bu çalışmayla ilgili olarak nasıl tepkiler alıyorsunuz?
En büyük mutluluğum bu şarkının pozitif duygusunun insanlara geçmiş olması. Şarkıda vedalaşamayan iki âşığın hikayesi anlatılıyor. Bu şarkı sadece sevgiliyle hesaplaşma değil, mesela kaybettiği annesini, dostunu hisseden insanlarda var. Şarkım tüm listelere hızlıca giriş yaptı ve şimdilerde en çok paylaşılan ve istenilen şarkılar arasında.

Mesajlarınızı her zaman şarkılarınızla veriyorsunuz. “Helalleşemedik” derken bu kez kimden söz ediyorsunuz?
Benim de bir türlü vedalaşamadığım aşklar, insanlar oldu hayatımda. Söylerken tüm bu duyguları ve hayatımda yer etmiş herkesi düşündüm. Ama şarkıyı Sude bestelediği anda hissettiğim erken yaşta kaybettiğim hayattaki en yakın arkadaşım Aymila Arzu oldu. Okul tatili, küs ayrılıp yazın ortasında gelen ölüm haberi benim hayatımdaki en büyük travmalardan biridir. 6 ay bulumia oldum üzüntümden. Onunla çok ruhani bir dostluğumuz vardı. Ben acaba beni bir yerlerden duyup hissetmiş midir derken geçen hafta bir alışveriş merkezinde arkamdan biri Betül diye seslendi sese döndüm ve dedi ki ‘Ben Arzu’nun mahalle arkadaşıyım, 3 gündür eşime senden bahsediyorum, şarkın çok güzel’ O an hayat durdu alışveriş merkezinin ortasında mutluluktan ağladım. Bunu Arzu’nun mesajı olarak hissettim çünkü. Yaklaşık 1 senedir lise döneminde onunla yaşadığımız hatıraları kaleme alıyorum. Ne zaman kitap haline getireceğimi bilemiyorum ama bir gün illaki kitabımı tamamlayacağım.

SANATÇI GECCE GÜNDÜZ KÜLKEDİSİ MİSALİ DEĞİŞMEMELİ

Sahnedeki Betül Demir’le gündelik yaşamınızdaki Betül Demir arasında ne gibi farklılıklar var?

Eskiden çok fark vardı. Sahnede günlük hayatımdan çok daha şatafatlı seksi bir kadındım. Şimdilerde ikisini de dengede tutabildiğimi düşünüyorum. Bence bir sanatçı gündüz gece, külkedisi misali değişmemeli, neysek onu bire bir insanlarla paylaşmak gerekli. Ben nihayet bu bilince vardım. Günlük hayatımda da çok özeniyorum kendime artık. Spor yapıyorum, enerjimi yüksek tutuyorum, belli saatler ayırdım mesela o anlarda sadece kalbimin sesine odaklanıyorum. Eskiden seksi görünmemek için kendime 2 beden büyük kıyafetler seçerdim. Şimdilerde bedenimden saklanmıyorum. Seksi olmak sonradan kazanılır bir durum değil bu bende hep vardı, kendimi kabullendim artık, zoraki çocuksu salaş hallere bürünmeyeceğim. Sahnede neysem günlük hayatta da oyum.

Müzik kariyeriniz için ileride ne gibi hedefleriniz var?
Sürekli üretmek istiyorum artık hiç ara vermeden. Her albümüm arasında 2- 3 yıl gibi süreler mevcut. Son 3yıl benim için çok büyük imtihanlarla geçti, çok acı çektim, büyüdüm ve ayakta kalmayı öğrendim. Tüm bu tecrübeler benim içimdeki birikmiş duyguları tetikledi ve onlarca şarkı yaptım. Kendimi çalışkan arı gibi hissediyorum. Bu güzel enerjiyle aralıksız şarkılarımı paylaşmak ve konser şampiyonu olmak istiyorum.

İNSAN İLİŞKİLERİNDE İPİN UCUNU KAÇIRDIĞIM OLDU

En çok yaptığınız özeleştiri nedir?

Kendime karşı çok acımasız oldum, en çok ben eleştirdim kendimi. Bazen düşünüyorum da ne kadar fazla o ne der bu be düşünür havasına bürünmüşüm, kapalı bir kutu gibiydim ve sırf çok kontrollü bir insansınız denilmesin diye kontrolü elimden bırakıp, tamamen kendim olmaktan çıktığım zamanlar oldu. Mesela izliyorum ilk kliplerimi o görsellerdeki asla ben değilim. Müzikal olarak hep istediğimi yaptım ama insan ilişkilerimde ipin ucunu kaçırdığım çok fazla durum var. Artık herkesi dinliyorum ama içim elvermiyorsa dünyayı da serseler kendi hissettiğimi yapmaktan vazgeçmiyorum.

Bazı kadın popçular kliplerinde cesur mayolar giyerken siz daha kapalı giyiniyorsunuz. Bu özel bir tercih mi?
Herkesin yaptığı şeyleri yapmak bana göre değil. Günlük yaşamımda mayoyla dolaşmıyorum ki kliplerde de giyeyim. Mayo formuna yakın bir kostüm bende giydim ama çok özel bir tasarımdı tamamen şarkının ruhuna uygundu. Dediğim gibi seksi görünmek için giyildiğinde sakil duruyor. Ben şarkılarımı giyiyorum üstüme klip ve konserlerimde. Her şarkım için ruhuna uygun kostümler hazırlatıyorum. Mayo giymeden de seksi olunur. 

Sansasyonel bir hayatınız yok. Bu özellikle tercih ettiğiniz bir durum mu?
Hayatım boyunca özelimi olduğu gibi çok az insanla paylaştım. Tonla acı da yaşadım ama gördüm ki bu sadece bana özgü değil, beni özel kılan bir durumda değil. Hayatı olduğu gibi kabullendimse sadece mutlu olmanın peşindeyim. Sanırım pozitif düşünmek insanı sansasyon dolu maceralardan uzaklaştırıyor bir parça. İnsan egolarının farkında olunca daha bilgelikle yaşayabiliyor hayatta. Herkesle eşitiz bu dünyada.

En büyük hayaliniz nedir?
Hayatımın sonuna kadar sahnede olmak konserler vermek, özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar için bir sosyal sorumluluk projesi dâhilinde elimden geleni yapmak istiyorum. Bilhassa bu hayatta özel eğitim almaya muhtaç çocuklar...

ZENGİN OLMAK GİBİ BİR TAKINTIM YOK

Hayata yeniden başlamanız mümkün olsaydı, neleri yapmazdınız ya da neler farklı olurdu?

Hayata yeniden başlasaydım da ben olarak doğduğum sürece yine bugünkü tepkilerimi verirdim sanırım. Bizi biz yapan doğrularımız kadar yanlışlarımızda üstelik doğrularımızı da çoğunlukla yaptığımız yanlışlardan sonra buluyoruz. Kendimi seviyorum doğrularımla yanlışlarımla... İyi ki yapmışım, kusursuz olmak değil derdim, insan olmak sadece...

Albümlerin çok fazla satmadığı, ekstraların eskisi gibi yoğun olmadığı bir dönemde geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz?
Çok şükür 16 yaşımdan beri sadece müzikten para kazanıyorum. Çok zengin olmak gibi bir takıntım olmadığı için kazancım beni hep mutlu etti. Konser gelirlerim dışında ek bir gelire sahip değilim. Para saymayı bile bilmem. Hele hesap hiç yapamam. Bugün cebimde kaç para varsa yarını düşünmeden etrafımla paylaşırım. İpin ucunu kaçırdığım zamanlar oldu bu yüzden tüm hesap işlerimi kardeşime devrettim. Böyle kafam daha rahat.

38 BEDENDEN 34 BEDENE DÜŞTÜM

Sizi aynı zamanda çok zayıflamış gördük. Bunun için özel bir diyet mi uyguladınız? Zayıflama programından bahseder misiniz?

Ben yemek için yaşayan biriyim diyet yapmak bana göre değil. Baktım ki böyle de olmuyor kilolarım beni mutsuz etmeye başladı. Kendimi spora verdim. Akşam 5’ten sonra karbonhidrat ve şekerli yiyecekler yemedim. Bunu yaşam biçimim haline getirince daha fit ve enerjik bir görünüme kavuştum. 38 bedene yaklaşmıştım önceden şimdi ise 34 bedenim.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK