Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Belözoğlu'ndan UEFA'ya gönderme! | 09 Ağustos 2013 Cuma 16:02

Belözoğlu'ndan UEFA'ya gönderme!

Fenerbahçe'nin kaptanı Emre Belözoğlu, Arsenal eşleşmesi hakkında düşüncelerini dile getirdi, UEFA'ya da göndermede bulundu..

Fenerbahçe'nin kaptanı Emre Belözoğlu, Arsenal eşleşmesi hakkında düşüncelerini dile getirdi, UEFA'ya da göndermede bulundu..

"Takım halinde beraber izledik, hayırlı olsun. Salzburg da çekebieceğimiz en zor takımdı. Arsenal de görünen takımlar arasında en zor takımdı. Bizler bu süreçle alakalı olarak olaya büyük pencereden bakarsak, Şampiyonlar Ligi'ne kesinlikle katılmak isteyen bir takımız. Bu anlamda da genel hazırlıklarımızı özellikle de fiziksel hazırlıklarımızı Arsenal maçına kadar tamamlayacağız gibi gözüküyor. Çok kolay bir kura olmadı. Bunu herkes hemen hemen kabul ediyordur Türkiye'de. Dünyanın en önemli takımlarından bir tanesi. Oturmuş bir sistemleri var, 17-18 senedir aynı hoca başlarında. Çok zor bir kura oldu ancak bizler de az önce söylediğim gibi Şampiyonlar Ligi'ne katılmak isteyen bir takımız, bunu da başarabilecek güçte olduğumuzu düşünüyorum. Fiziksel anlamda da o döneme kadar hazır hale geleceğiz. Çok kaliteli ayakları var, çok oturmuş bir takım ancak biz iyi mücadele edersek, Arsenal karşısında şansımız olduğunu düşünüyorum.

İngiliz futbolu her zaman Türk futboluna ters gelmiş bir yapıya sahip. Oyunu çok çabuk oynamaları, çok çabuk oyunculardan kurulu takımları olması gibi bir sürü şey ekleyebiliriz buna ama Arsenal bunların dışında total futbolu yerine getirmeye çalışan bir takımdır. Benim oynadığım takım Newcastle, Kuzey takımıydı ve daha çok mücadeleye dayalı oynamaya çalışıyordu. Arsenal ise her zaman total futbol oynamaya çalışan, çok genç oyunculardan kurulmaya çalışan bir takım. Zorlu olacak ama ben şanslarımızın eşit olduğunu düşünüyorum her anlamda. İlk maçta seyircimizin de desteğiyle avantajlı bir skor elde etmek istiyoruz. Her ne olursa olsun bunlar iki periyotluk maçlar, iki maç oynayacağız. O yüzden burada gol yemeden alınacak her sonucun avantajlı olduğunu düşünüyorum. İnşallah bizden bekleneni, UEFA tarafından beklenilmeyeni başararak, Şampiyonlar Ligi'ne kalmak istiyoruz. Bu taraftar, bu camia her şeyin en güzelini hak ediyor.

Yıllardır süregelen bir rekabet var. Fair-Play çerçevesinde, dostçageçen bir maç olmasını temenni ediyorum. Geçen sene Süper Kupa'yı ezeli rakibimize kaptırmıştık, bu sene kazanmak isitiyoruz. Özgüvenle lige başlamak istiyoruz. Bu anlamda önemli. Geçen sene Süper Kupa'yı kaybettikten sonra, psikolojik anlamda bazı sıkıntılar olmuştu. İnanıyorum ki, bunu telafi etmek adına sezona kupayla başlayıp, sezonu iyi devam ettirmek istiyoruz. Önce de söylediğim gibi inşallah Fair-Play çerçevesinde dostça bir maç olur"


Kaynak: Spor

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK