Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Begüm Birgören: ‘O kız’dan çok uzaklaşmadım | 12 Eylül 2015 Cumartesi 13:20

Begüm Birgören: ‘O kız’dan çok uzaklaşmadım

Güzel Oyuncunun Özel Ropörtajı

Bir röportajınızda “13 yaşında kitaplar okuyup ‘Kimiz, neyiz, ne istiyoruz?’ gibi soruları kendime sormaya başladım” demişsiniz... Cevapları buldunuz mu?

Tam olarak değil. Dönem dönem başa dönüyorum. Ama her şeyin mucizevi bir rastlantı olduğuna inancım baskın kalıyor.

Hayatta nelerle derdiniz var?

İnsan ırkının kendine ve doğaya karşı olan kötücül etkileri beni çok üzüyor. İnsanın hayat içinde kendini var etmeye çabalarken sınandığı küçük anlardan, birbirimizi, çocukları öldürdüğümüz trajedilere kadar dert edinilesi hayli mesele var.

Hemen yanı başımızda kadın, çocuk binlerce kişinin katledildiği ve tüm dünyanın seyirci kaldığı dramlar yaşanıyor. Ülkemizde savaş var. Ortadoğu’da sıkıntısız yaşamak mümkün mü bilemiyorum.

Siyaset ne kadar hayatınızda?
Bu ülkede yaşarken siyaset en apolitik kişinin bile hayatında yer ediyor. Ama çok da bilmeden, ezber cümlelerle tartışırken canlar gidiyor. Henüz insanın özlük haklarına varan ihlaller üzerinde hemfikir olamıyoruz. Çok acı. Siyaset bunu çözmeli. Artık tek bir insan hayatı bile feda edilmemeli. Diliyorum seçimin hemen ardında yaşadığımız o birkaç günlük umut dolu günler geri gelir.

Türkiye’de kadın olmak zor mu?

Türkiye’de kadın olmak değil, bu coğrafyada insan olmak zor. Kökenimiz, dinimiz, inancımız mesele olurken kadın olmak nasıl kabahat olmasın?


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK