Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Arıboğan'dan Fenerbahçe açıklaması | 02 Temmuz 2013 Salı 20:35

Arıboğan'dan Fenerbahçe açıklaması

Galatasaray Spor Kulübü Sportif A.Ş Genel Müdürü Lütfi Arıboğan, yabancı sınırlaması hakkında federasyondan olumlu bir ışık aldıklarını söyledi, Melo transferi

Galatasaray Spor Kulübü Sportif A.Ş Genel Müdürü Lütfi Arıboğan, yabancı sınırlaması hakkında federasyondan olumlu bir ışık aldıklarını söyledi, Melo transferi hakkında da konuştu...

Kulüpler Birliği Vakfı'nın Esentepe'deki merkez ofisinde yapılan toplantıdan sonra basına açıklamalarda bulunan Galatasaray Spor Kulübü Sportif A.Ş Genel Müdürü Lütfi Arıboğan, yabancı sınırlaması konusunda TFF'den olumlu bir ışık aldıklarını söyledi.

Kulüpler Birliği'nde iki konu görüştüklerini, 17 Temmuz için seçim kararı alındığını ayrıca yabancı sınırı konusunun konuşulduğunu ifade eden Arıboğan, "Bütçe disiplini, bütçe sarfiyatı ve verimli kullanımı için, rekabetçi bir ortamda genç yıldızlar yetişmesi için, yabancı sınırının gözden geçirilmesi gerektiğini tüm kulüpler olarak düşünüyoruz. Bu konuda federasyona kolaylık yaratacak; AB üyesi oyuncuların Türk vatandaşı gibi sayılması.. Her yönüyle Avrupalı olan ancak tam üyeliği olmayan Türkiye'nin, futbolda da AB üyesi haline gelmesi, futbolun geleceği için bu konuda federasyondan destek bekliyoruz" dedi.

Yabancı sınırının değişeceği konusundaki ışığı federasyonun Mali Genel Kurul sonrasında gösterdiğini ifade eden Arıboğan, "Çok tarihi bir karar verecekler sanıyorum. Uluslararası anlamda Terkiye global mi olacak yoksa yerel mi kalacak bunu gösterecekler. Bu anlamda TFF'den, Türk futbolunun geleceği için gerekli esnekliği göstermelerini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu kararın değişmeyeceği düşüncesi için bir yorum yapmanın doğru olmayacağını ifade eden Arıboğan şunları kaydetti; "Ben de eski bir federasyoncu olarak, TFF'nun futbolun hizmetinde olduğu için böyle olumsuz düşüneceklerini sanmıyorum. Gerekli esnekliği göstereceklerdir. Konu Türk futbolu, genç yıldızların yetişmesi önemli. Türkiye son dönemde en büyük gelişmeyi rekabetçi ortamlarda gösterdi".

Kulüpler Birliği'nde alınan yabancı kararına Fenerbahçe'nin muhalif olduğu hakkındaki soruya ise Arıboğan, "Fenerbahçe Kulübü toplantıda yoktu ve bunun yorumunu Fenerbahçe yapacaktır" karşılığını verdi.

Bu arada Arıbağan, Kulüpler Birliği'nin yeni başkanı için Galatasaray'ın Fikret Orman'ı desteklediği iddiası ve adı anılan isimler hakkında yorumunun sorulması üzerine ise; "İsimler nerede konuşuluyor bilmiyorum ama kulüplerimiz içerisinde isimler konuşulmuyor, henüz çok erken" ifadelerini kullandı.

Transferde hareketsiz kalmalarını da, federasyonun yabancı sınırlamasına bağlayan Arıboğan, "Biz Galatasaray olarak Türk futbolunu Ş.Ligi'nde tepesini hedefleyerek temsil eden bir takımız, bu ara dönem bizim için olumsuz devam etti" dedi.

Melo transferi konusunda da açıklamalar yapan Arıboğan, "Olumlu gelişmeler umarım olur, konu sürüncemede kaldı. Her şey olumlu gitse bu güne kadar transfer biterdi ama Galatasaraylılar rahat olsun umuyorum iyi bitecek" dedi.


Kaynak: SPOR

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK