Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Spor » Alex F.Bahçeliler'i öve öve bitiremedi | 10 Ağustos 2013 Cumartesi 13:55

Alex F.Bahçeliler'i öve öve bitiremedi

Fenerbahçe'nin eski kaptanı Alex de Souza, sarı lacivertli ekibin taraftarları ve Türkiye ile ilgili sımsıcak açıklamalarda bulundu.

"Sahada kendimi düşündüğümde aklıma gelen şey, dolu Fenerbahçe tribünleri önünde oynadığım oluyor" dedi

Fenerbahçe'nin eski kaptanı Alex de Souza, sarı lacivertli ekibin taraftarları ve Türkiye ile ilgili sımsıcak açıklamalarda bulundu. Coritiba forması ile ülkesinde fırtınalar estiren ancak son haftalarda sakatlık kurbanı olan 35 yaşındaki oyuncu Brezilya basınına konuştu.

"Sana eski takımlarının hepsinde idol gözüyle bakılıyor. Bu konuda ne düşünüyorsun?" sorusuna Alex, "Palmeiras'ta bir idol olduğumu zannetmiyorum. Coritiba'dayken de öyle değildim. Kendimi gerçekten idol olarak hissettiğim bir yer varsa o da Türkiye'ydi. Orada büyük bir çılgınlık vardı. Türkler benim için heykel diktiler. Evet, Fenerbahçe'de bir idoldüm" dedi.

Futbolun mabedi olarak kabul edilen Brezilya'yı kıskandıracak açıklamalarda bulunan Alex, "Türk taraftarlar gibisi yoktur. Gerçekten hiç yoktur. Örneğin Brezilya'da, takımınızın maçı olduğu günde babanız hastalanmışsa, maçı bir kenara bırakarak onunla kalırsınız. Türkiye'de ise adam babasına bakacak birini bulur ve maça gider. Tüm dünyada Türkiye'dekinden daha büyük bir futbol atmosferinin olduğu hiçbir ve ona benzeyen birşey de yoktur. Sahada kendimi düşündüğümde aklıma gelen şey, dolu Fenerbahçe tribünleri önünde oynadığım oluyor" şeklinde konuştu.


Kaynak: SPOR

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK