Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kültür-Sanat » Akasya Durağı ve Cennet Mahallesi yeniden mi çekilecek? | 04 Şubat 2016 Perşembe 19:33

Akasya Durağı ve Cennet Mahallesi yeniden mi çekilecek?

Eski dizilerden bazılarının yeniden çekilmeye başladı

 Geçmişte denenmiş ve başarılı olamamış bu uygulamanın yeniden döneceği bilgisini ilk veren oyuncu Cezmi Baskın oldu. CNN TÜRK'teki ‘Burada Laf Çok'a konuk olan Baskın, bir dönemin sevilen dizisi ‘Akasya Durağı'nın yeniden çekileceğini söyledi.

Hatta daha da ileri giderek hayalinin; geçen yıl yitirdiğimiz ve dizide taksi durağı işleten Zeki Alasya'nın koltuğuna oturmak olduğunu anlattı… Yakın zamanda sektörde heyecana neden olan bir haber de ‘Cennet Mahallesi' dizisi ile ilgiliydi. Eski kadronun yeniden toplanacağı ve dizinin yeniden çekileceği haberlerini usta oyuncu Zihni Göktay yalanlasa da izleyicide bir beklenti oluştu ve yapımcının harekete geçtiği konuşuldu…

Yapımcılar ve kanallar için çoğu zaman yeni projeler reyting açısından risk oluştursa da eski bir dizinin yeniden ekrana taşınmasında izleyicilerin de etkisi olduğu muhakkak. Döner mi dönmez mi bilinmez ancak bir dönemin fenomen dizisi ‘Leyla ile Mecnun’ için başlatılan ‘yeniden dönsün’ kampanyalarını da unutmamak gerek. Hatta 3 yıl önce biten ‘Sana Bir Sır Vereceğim’ adlı dizi için yakın zamanda ‘dönsün’ kampanyası başlatılmış ve Twitter’da TT olmuştu.

10 yıl ekranda kalarak rekor kıran ‘Arka Sokaklar’ın final yaptıktan sonra yeniden ekrana dönmesinde aldığı yüksük reytingin etkisi büyük. Tutmuş bir projeyi yeniden izleyici ile buluşturan yapımcı, hem risk almamış hem de kemik izleyici kitlesinden istifade etmiş oldu. BAŞARI ŞANSLARI VAR MI? Eski dizilerin allanıp pullanıp izleyiciye sunulması yeni değil. Geçmişte ‘Yılan Hikâyesi', Memoli adıyla dönmüş, ancak uzun soluklu olmamıştı. Kaygısızlar, Çılgın Bediş, Sıdıka ve hatta Bir Demet Tiyatro gibi yapımların dönüşü hayal kırıklığı yaşatmış ve izleyici ilgi göstermemişti.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK