Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kültür-Sanat » 23. Adana Film Festivali Ödülleri dağıtıldı! | 25 Eylül 2016 Pazar 13:52

23. Adana Film Festivali Ödülleri dağıtıldı!

23. Adana Film Festivali Ödülleri sahiplerini buldu. Altın Koza'nın sahibi Koca Dünya filmiyle Reha Erdem oldu. Ödül töreninde Cem Yılmaz'ın esprileri katılımcıları güldürdü.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23. Uluslararası Adana Film Festivali'nde Altın Kozalar sahiplerini bu akşam buldu! Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen kapanış töreninde dağıtılan Altın Kozalara damgasını ise Babamın Kanatları, Koca Dünya ve Albüm filmleri vurdu.   Cem Davran ve Ceyda Düvenci'nin sunuculuğunu üstlendiği ödül töreninde söz alan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu yılki festivalin çoşkusundan bahsederek Adanalı sinemaseverlere filmlere ve festivale gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı da teşekkür etti.  

Ödül kazanan isimler arasında iş kazaları sonucu ortaya çıkan işçi ölümlerine dikkat çekme amacı taşıyan Babamın Kanatları filminin oyuncuları Menderes Samancılar, Kübra Kip, Musab Ekici ve filmin yönetmeni Kıvanç Sezer yaşanan iş kazaları ve işçi ölümlerine dair oldukça duygusal konuşmalar yaptılar. 

İşte 23. Uluslararası Adana Film Festivali'nin kazananları:   En İyi Film : Koca Dünya  En Yılmaz Güney Ödülü : Babamın Kanatları   En İyi Yönetmen : Mehmet Can Mertoğlu Albüm  Adana İzleyici Ödülü : İftarlık Gazoz  En İyi Senaryo : Albüm (Mehmet Can Mertoğlu)   Jüri Özel Ödülü : Tarla (Cemil Ağacıkoğlu)  En İyi Erkek Oyuncu : Menderes Samancılar (Babamın Kanatları)  En İyi Kadın Oyuncu : Gizem Erdem (Rüya)  En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu : Kübra Kip (Babamın Kanatları)  En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu : Musab Ekici (Babamın Kanatları)  En İyi Müzik : Babamın Kanatları   En İyi Kurgu : Babamın Kanatları  En İyi Görüntü Yönetimi : Florent Herry (Koca Dünya)  FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Reha Erdem  En İyi Sanat Yönetimi : Albüm  SİYAD En İyi Film Ödülü: Babamın Kanatları  Umut Veren En İyi Oyuncu: Ecem Uzun


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK