Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Kültür-Sanat » 2 Nisan’da Mavi Işık Yak | 02 Nisan 2016 Cumartesi 07:27

2 Nisan’da Mavi Işık Yak

2 NİSAN DÜNYA OTİZM GÜNÜ ‘’MAVİ IŞIK YAK’’ IŞIKLAR OTİZM FARKINDALIĞI İÇİN YANACAK

2 Nisan’da Mavi Işık Yak 2 NİSAN DÜNYA OTİZM GÜNÜ  ‘’MAVİ IŞIK YAK’’ IŞIKLAR OTİZM FARKINDALIĞI İÇİN YANACAK BURSA’DA ANAFED, MİNA OTİZMLE YAŞAM VE BOÇED ETKİNLİĞİNE BÜTÜN BURSA HALKI DAVETLİDİR.  Birleşmiş milletler tarafından bütün dünyada Nisan otizm farkındalık ayı, 2 Nisan’da otizm farkındalık günü olarak deklare edilmiştir.

Bu kadar hızla artan ve günümüzde her 68 çocuktan birinin otizmli doğmasın ve yapılan araştırmalarda Türkiye’de her 10 kişiden 7 sinin otizmi duymadığını gördük ‘’Otizme Mavi Işık Yak’’ hem bireysel, hem de kurumsal olarak destek verebilecek ve otizmin farkındalığı için Türkiye’nin her yerinde  mavi tişörtler, mavi balonlar ve mavi ışıklarla 2 Nisan’da farkındalık çalışması yapılacak.

Bursa’da Anofed Fedarasyon , Mina Otizmle Yaşam ve Boçed  Otizmli çocuklar eğitim ve spor kurulu olarak saat 12 de Heykel Atatürk anıtına çelenk ve basın açıklaması sonrası saat 13.30 da Hüdavendigar Kent Parkında etkinlikler düzenlenecektir. 2 Nisan Otizm farkındalık gününde, otizmin farkını farketmeye ,  mavi ışık yak etkinliğine tüm Bursa halkını bekliyoruz.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
ÖNCEKİ HABER
SONRAKİ HABER
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK