Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » 1000 Atama istiyoruz... | 19 Ağustos 2014 Salı 22:51

1000 Atama istiyoruz...

MÜZİK ÖĞRETMENLERİ ÇOK KARARLI EN AZ 1000 ATAMA İSTİYOR!!!!

Her sene branş bazında yapılan atama sayılarında hayal kırıklığına uğrayan müzik öğretmenleri 2014 yılı için Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yusuf Tekin in ‘ Adaletli Dağıtım’ adına verdiği sözlerden çok ümitli!!!

 

2013 Yılında yaşadıkları baraj şokuyla hayal kırıklığına uğrayan MÜZİK ÖĞRETMENLERİ bu yıl BARAJ UYGULAMASININ KALDIRILMASINI VE EN AZ 1000 MÜZİK ÖĞRETMENİNİN ATANMASINI İSTEMEKTELER. Seslerini sosyal medya ve basın üzerinden duyurmaya çalışan müzik öğretmenleri bu sene haklarını almakta çok kararlı!

 

Sosyal medyada branşları dolayısıyla özellikle sanatçıların desteğini fazlaca alan müzik öğretmenleri yaptıkları açıklamada şunları söyledi:

 

‘Diğer branşlara oranla nedense biraz daha hafife alınıyoruz! Oysa ki biz de bu ülkenin üniversitelerinde bin bir zorlukla, emekle, hevesle, en az 4 er yıl okuduk, bu devletin bize verdiği diplomalarla mezun olduk..

Diğer branşlardan farklı olarak yetenek sınavlarına tabi tutularak ilgili bölümlerimize girmeye hak kazandık ve hemen hemen hiçbir sayısal ders görmeden TAMAMEN ENSTÜRMANLARIMIZLA VE SANATLA YILLARIMIZI GEÇİRDİK..

Yani kimsenin bizden yüksek puan beklentisi olmamalı.. Bu yüzden baraj uygulaması kesinlikle kalkmalı! Ki artık müzik öğretmenliği bölümüne sadece eğitim fakültesi mezunları girmiyor, baleden halk oyunlarına, şan dan kanuna kadar yaklaşık 85 farklı branştan sanatçı öğretmen adayı mevcut. YANİ ATANAMAMIŞ BİRİKMİŞ SAYIMIZ FAZLA.

Belirtilene göre de bu yıl Milli Eğitim Bakanlığının müzik öğretmeni açık sayısı 3000 kişi civarlarında.. Bütün bunları düşündüğünüz zaman en az 1000 MÜZİK ÖĞRETMENİ ATAMASI HAKTIR.

Bir an önce hakkımız olan atamayı alıp öğrencilerimize kavuşmak, kendi müziğimizi kültürümüzü güzel evlatlarımıza aktarmak ve onları özlerini öz kültürlerini, bu toprakların türkülerini eserlerini bilerek büyütmek, müzik disiplini ile hayatı öğretmek, müziğin ruhlarında bırakacağı eşsiz duygular ile kötü alışkanlıkların pençesinden uzak tutup sağlıklı bir sosyal hayata adapte etmek istiyoruz. Biz önce Allaha sonra devletimize çok güveniyoruz. Bizde bu vatanın evlatlarıyız ve kıymetli bakanımızın ve  müsteşarımızın durumumuza hassasiyetle yaklaşacağını ümidediyoruz.’


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK